Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Ameliyatlarında ideal yaş aralığı

Burun Estetiğinde İdeal Yaş Aralığı

Burun Küçültme Rhinoplasty Reduction

Burun estetiği için ideal yaş aralığı için net bir süre yoktur. Burun estetiği muayenesinde hasta, önce genel sağlığı açısından değerlendirilmeli, burnu ile ilgili olması istedikleri ve şikayetleri tek tek not edilmeli, burunun hem içi hem de burun estetiği detaylı muayene edilmeli, gerekli hesaplamalar ve ölçümler yapılmalı, fotoğraflar çekilmeli, fotoğraflar üzerinden yapılabileceklere karar verilmeli, işlem ile ilgili tüm riskler, detaylar ve iyileşme süreci ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

İdeal burun estetiği yaşı (16-17-18 yaşlar) kaç yaşlardadır.

Burun estetiği, burnun şeklini değiştirmeye yönelik bir estetik operasyondur. Rinoplasti olarak da bilinen bu estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre şekillendirilir.

Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra burun kemerindeki eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler giderilebilir.

Son yıllarda Türkiye de dahil dünyanın birçok ülkesinde gençlerin estetik operasyonlara fazlaca yönelmektedir. Estetik operasyonların sağlık açısından ya da kişinin isteğine göre yapıldığı son dönemlerde,özellikle burun ameliyatları için şimdiye kadar genelde kabul edilen yaş sınırı kızlarda 17, erkeklerde 18 iken son zamanlarda bunun 16 yaşlara çekildiğini görmekteyiz.
Kutlu, kişinin sağlığına zarar verecek estetik operasyonların yapılmaması gerektiğini vurguladı.

En çok burun estetiği yaptırılıyor...

Bayanların estetikte, burun, kepçe kulak, dudak kalınlaştırma, yağ aldırma, yağ veya değişik dolgu maddelerinin enjeksiyonu, aknelerin yok edilmesi, karın gerdirme ve çarpık bacakların düzeltilmesi gibi isteklerle gelmektedir.

Burun estetiği yaşı Kızlar da 15 erkeklerde 16 yaşlara kadar geri çekildi.

Erkeklerde ise yine burun ön sırada olmak üzere, kepçe kulak düzeltilmesi, özellikle yağ aldırma ve jinekomasti dediğimiz memelerde aşırı büyüme ve kitle oluşumunun ortadan kaldırılması, akne izlerinin silinmesi ve karın germe sayılabilir.

Estetik operasyonlarda yaş sınırı çeşitli faktörler nedeniyle gittikçe aşağıya düşüyor. Kızlar 15, erkekler ise 16 yaşında ameliyat edilebiliyor.

Bazı kızlarda göğüslerin kamburluk oluşturacak şekilde etki bırakması halinde estetik operasyon yapılmasının doğru bir karar olduğunu düşünmekteyim.

18 yaşından önce burun estetiği operasyonu yapılmasına neden sıcak bakmıyorum ?

18 yaş öncesinde burun estetiği dahil birçok estetik operasyonu önermememizin iki nedeni var.

Biri gençlerin henüz fiziksel gelişimlerini tamamlamadıkları için yapılacak olan işlemle, uzun süreli ve ideal bir sonuca ulaşmanın zor olması.

İkinci neden ise bu yaştaki gençlerin henüz ruhsal olarak olgunluğa ulaşmamış olmaları. Gençlerin ruh halleri inişli çıkışlı oluyor ve beden algıları da sürekli değişiyor.

Bugün beğendiklerini yarın beğenmeyebiliyorlar. Ayrıca geriye dönüşümsüz bir estetik ameliyattan sonra gencin sonucu nasıl karşılayacağını önceden bilmek zor.

Gençler, bu dönemde abartılı tepki verdikleri için sonuçtan memnun kalmazlarsa "Bu şekilde okula gidemem" deyip eğitimlerini yarım bırakmaya bile kalkabiliyorlar. 

Gençlerde doğal burun estetiği tercih nedeni

Önceleri genç kızlarımız ellerinde beğendikleri ünlülerin fotoğraflarıyla bize gelir, genellikle de bakıldığında 'Ben ameliyatlıyım' diye bağıran hokka burnu isterlerdi. Günümüzde bu tür talepler artık demode olarak değerlendiriyor. Gençler bize geldiklerinde işlem gördüğü anlaşılmayan ve yüz hatlarına uygun doğal burun istiyor.

Burun estetiği için ideal yaş nedir ?

Burun estetiği için ideal yaş aralığı için net bir süre yoktur. Burun estetiği muayenesinde hasta, önce genel sağlığı açısından değerlendirilmeli, burnu ile ilgili olması istedikleri ve şikayetleri tek tek not edilmeli, burunun hem içi hem de burun estetiği detaylı muayene edilmeli, gerekli hesaplamalar ve ölçümler yapılmalı, fotoğraflar çekilmeli, fotoğraflar üzerinden yapılabileceklere karar verilmeli, işlem ile ilgili tüm riskler, detaylar ve iyileşme süreci ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

Ayrıca muayene sırasında daha önce onay vermiş hastaların resimleri incelenebilir, hastanın burun estetiği için çekilmiş resimleri üzerinden tasarım yapılabilir. (Ya da burun estetiği muayenelerinde sonucun nasıl olacağını görmeniz için analog ya da dijital simulasyonlar kullanılabilir.)

Sonuçta hasta çıkarken aklında hiçbir soru kalmamış ve her detayı anlamış olmalıdır. Biz bu kadar iş için yeni muayene randevularımıza 1 saat ayırıyoruz. Kimi zaman 1 saati de geçtiği oluyor. Sonuçta muayene ücreti veriyorsunuz ve her detayı öğrenmek hakkınız…

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Nisa Says
+10 # Burun ameliyatları için ideal yaş nedir ?Nisa Says 2016-09-26 16:59
16 yaşındayım ailenin de izniyle olunuyor mu burun estetiği ameliyatı ?İdeal burun estetiği yaşı nedir?
Reply | Reply with quote | Quote
Funda
0 # Kaza, darbe, nefes alamamaFunda 2017-08-01 23:35
Bu gibi durumlarda sanırım yaş sınırı aranmıyor. Kıkırdak ve kemiğe dokunmadan yapılan burun ameliyatlarında da sakınca yok diye biliyorum. Doğru mudur?
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.