Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde Burun Estetiği, Erkek Burnu Nasıl olmalı?

Erkeklerde Burun Estetiği

Ülkemizde erkekler de kadınlar kadar çok burun estetiği uygulamalarından yararlanmaktadır.Türkiye'de burun estetiği yaptıran hastalara baktığımızda erkek kadın oranı neredeyse eşit olarak karşımıza çıkıyor.

Erkek veya bayan, 18 yaşını geçmiş ve daha da önemlisi bu ameliyatın öncesi ve sonrasına bilinçli yaklaşabilen her sağlıklı kişi bu ameliyatı olabilir. Diğer önemli nokta erkek hastaya yüz yapısına uygun ve erkeksi yüz özelliklerini koruyacak şekilde bir burun yapmaktır.

1. Erkek hastada estetik görünümde en ön planda tutulması gereken şey maskülen görüntünün korunmasıdır.Bunun nasıl yapılacağı ise her hastanın yüz tipine ve harmonisine göre değişebilir.

Genel bir kaide olarak burun ucu çok kaldırılmaz, çok inceltilmez ve kalkık bir burun yapılmaz (zaten kadın hastalarda bile doğallığı bozduğu için artık nadiren yapılmaktadır). Burun dudak arasındaki açı kadınlarda 105 derece iken erkeklerde 90 derece civarında tutulur.

Düz ve uç kısım hafif kalkık bir burun hedefleniyorsa göz çevresi, elmacık kemikleri ve çene hatlarının daha belirgin olması feminize olmayı engelleyen bir denge yaratır. Silik bir çene yapısı ve elmecık kemikleri burnu olduğundan daha büyük de gösterebilir. Dengeyi sağlamak için hastaya bu alanlarda da girişimler önerilebilir.

Genel olarak burnun çok küçültülmesi, düz bir burun yapılsa bile yüksekliğinin güçlü tutulması, projeksiyonun iyi olması daha doğal ve olumlu bir sonuç verir.

2. Erkek hastaların istekleri kadın hastalardaki kadar homojen bir bütünlük içermez. Yani erkek hastalar bazen sadece burun kemerinden, burun ucunun düşüklüğünden veya burun ucunun genişliğinden şikayetle başvurabilirler.

Sadece bu kısmı yaptırmak onlar için yeterli olabilir. Zira erkek burnunda kabul görmüş standart bir estetik biçim yoktur.

Kadın burnunda ise genelde arzulanan ve altın oranlarla da tanımlanabilen bir estetik şekil vardır ve buna ulaşmak için burunda gereken bütün alanlara müdahale edilir.

3. Bazı erkek hastalarda burun ameliyatı için temel motivasyon daha iyi nefes almak olabilir, görüntü ile ilgili istekler nefes problemine yol açan travma sırasında ortaya çıkan sekonder değişikliklerden kaynaklanabilir.

ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİ4. Orta yaş ve üzeri erkeklerde vücut imajı genellikle yerine oturmuştur ve çok dikkat çekici değişiklikler yapmak hastayı mutsuz edebilir. Buna karşı ergenlik döneminde olan ve genetik mirası olarak gelen burun şekliyle barışık olmayan bir hastada yine konservatif ama belirgin değişiklikler yapmak daha iyi bir seçenek olabilir.

5. Erkek hastalarda ameliyat sonrası nasıl bir görüntü ortaya çıkabileceği mutlaka dijital imaj teknikleri ile bir taslak üzerinde tartışılmalı ve hastanın ne kadar bir değişiklik istediği anlaşılmalıdır.

6. Daha temkinli davranılmasına rağmen erkek hastalardaki revizyon oranları kadınlarınkinden biraz daha fazladır.

7. Erkek hastalarda cilt daha kalın ve yağlıdır, bu durum ameliyat sonrasında şişliklerin daha uzun sürmesine yol açar. Bu cildi biraz daha iyi hale getirmek ve gözenekleri sıkılaştırmak için estetik burun ameliyatı öncesi veya sonrasında fraksiyone karbondioksit lazer uygulanması çalışılan cildin kalitesini arttırır. Orta yaş ve üzeri erkek hastalarda akne rozasea ve bunun ileri bir versiyonu olan rinofima olgularına da rastlanabilir. Böyle hastalarda burun ucuna genişlik veren yapı burun ucu kıkırdaklarından ziyade cildin aşırı kalın olması olduğu için estetik müdahalenin buna göre planlanması gerekir.

8. Erkeklerde kemik ve kıkırdak yapıların daha kalın olması, özellikle kemik kırılan ameliyatlarda yüzde daha fazla morarma ve şişliğe neden olabilir.

9. Erkek hastalar kadınlara göre spor ve travma nedeni ile daha çok burun yaralanması öyküsüne sahiptirler. Septum deviasyonuna erkek hastalarda daha fazla veya daha belirgin ölçülerde rastlanır. Estetik burun ameliyatı sırasında bunu da mutlaka düzeltmek gerekir.

10. Erkek burunlarında etnik karakterler kadınlara göre daha belirgindir. Ülkemizde rastlanan etnik burun tipleri ise ‘Karadeniz Burnu’, ve ‘Arap Burnu’ olarak sınıflandırılabilir.

a. Karadeniz Burnu: Derisi nispeten ince, ama çok belirgin kemeri olan, burun ucu aşağı doğru çıkıntılı, çok geniş olmayan burunlar.

b. Arap Burnu: Uzun, aşağı doğru genişleyen ve burun ucunda kalın bir derisi olan hastalardır. Burun ucu destek olmadığı için sarkıktır.

ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİ

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Can Says
+3 # Teşekkürler Alper Bey...Can Says 2014-12-04 07:25
Burnumda kemik olduğu için nefes alma zorluğu yaşıyordum. Görünüş olarak da burnumda düşüklük vardı. Ameliyat olmak için doktor arayışındaydım. İnternetteki olumlu yorumlardan Op.Dr.Alper Bayraktar ile görüşmeye karar verdim. İlk görüşmede beni ameliyata ikna etti. Her şeyden önce gerçekçi vaatlerde bulunduğu için doktoruma güvendim. Eski hastalarının ameliyat öncesi-sonrası resimlerini gösterdi. Her hastanın burnu yüzüne orantılı yapılmış ve kesinlikle kişiye özel birbirine benzemeyen burunlar gördüm. Ameliyatım rüya gibi geçti ne olduğunu anlamadan uyandım.Çevremde burnumla ilgili olumlu tepkiler aldım. Yeni taştığım insanlar ameliyat olduğumu anlamadı bile. Ameliyat sonucundan ve doktorumun ilgisinden son derece memnun kaldım. Ben Alper Bey'le olumlu yorumlar sayesinde tanıştım. Ve bu yüzden memnuniyetimi sizlerle paylaşmak istedim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Halil Says
+1 # Burun Estetiği RandevuHalil Says 2014-12-04 07:27
Burun Estetiği Randevu almak istiyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Barış Says
+1 # Burun Estetiği FiyatlarıBarış Says 2014-12-04 07:28
Burun Estetiği Fiyatları hakkımda bilgi almak istiyorum Doktor Bey. Kolay gelsin iyi çalışmalar
Reply | Reply with quote | Quote
Arda Says
-1 # Erkeklerde burun estetiğArda Says 2014-12-04 07:29
Erkekler de burun estetiği makalenizi inceledim. Burun estetiği Ameliyatı olmak istiyorum öncesinde öngörüşme için randevu talep ediyorum.İyi günler dilerim.
Reply | Reply with quote | Quote
Hasan Says
0 # Burun estetiği fiyatlarıHasan Says 2014-12-23 08:09
Burun estetiği fiyatları hastanın kadın erkek olmasına göre değişiyor mu?
Reply | Reply with quote | Quote
OpDr.Alper Bayraktar
+1 # Op.Dr.Alper Bayraktar'ın CevabıOpDr.Alper Bayraktar 2014-12-23 08:11
Burun estetiği fiyatları hastanın kadın yada erkek olmasına göre değişiklik göstermez. Kadın ve erkek anatomik yapısından dolayı sadece ameliyat sırasındaki işlemler değişiklik gösterir.
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.