Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Kişiye Özel Burun Estetiği Tasarımları

Kişiye Özel Burun Estetiği Tasarımları

Kişiye Özel Burun Estetiği Tasarımları

Burun Estetiği Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Burun estetiği operasyonlarında standartlaşmış  teknikler operasyon ediğildiği takdirde burunda küçültmeler yapılır , burun ucuna inceltme operasyonları yapılarak ve aynı zamanda birazcık yukarıya doğru kaldırılırmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ - KİŞİYE ÖZEL TASARIMLARBurun sırtında eğer herhangi bir kamburluk varsa bu operasyon sayesinde düzeltilir . Aslında burun estetiği operasyonları böyle değildir. Bu müdaheleler sonucunda tipik yapmacık görünümlü burun ortaya çıkmaktadır.

Gelişen tıp teknolojisinin etkisi ve estetik cerrah adına atılan büyük yenilikçi adımların etkisiyle burun yapısından şikayetçi olan herkes artık burun estetiğine daha sıcak bakabiliyor.

Öncelere nazaran burun ameliyatları ve sonraki süreç hasta için daha konforlu geçmekte bu da burun yapılarından şikayetçi olan kişilerin estetik operasyonlara daha sıcak bakmasını sağlamaktadır.

Doktorların yenilikçi çözümleri de bu aşamada en büyük rolü oynamıştır.

Estetik operasyon geçiren kişilerin çoğunda görülen tek tip burun yapısı yargısı kırılmış, kişinin yüz ve burun yapısına uygun yenilikçi çözümler üretilmeye başlanmıştır.

Bu aşamada çeşitli burun tiplerine özgü yenilikçi estetik uygulamalar geliştirilerek hastalara en uygun burun tasarımı ve cerrahi teknik yöntemler sağlanmaktadır.

Siz de aşağıda sıraladığımız burun yapılarından size uygun olanı seçerek nasıl bir estetik operasyon geçirebileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Kemerli Burun EstetiğiKEMERLİ BURUN ESTETİĞİ

Karadeniz bölgesine özgü olan ve özeliikle yöresel ve genetik olarak  bir burun şekli olsa da bazen birçok kişiyi rahatsız eden bir burun yapısı olabilir. Kemerli burunlarda kimi zaman kemer kısmı daha yüksek olabilmekte ve törpüden ziyade özel videoendoskopik aletler ile uygulama yapılabilmektedir.

Daha düşük kemere sahip burunlar için törpüleme yeterli olabilir. Bu aşamada kemerli burun yapısı düzeltilirken burun ucundaki düşüklük de uygun olarak burun ve yüz yapısına göre kaldırılmalı oranlamaya ise oldukça dikkat edilmelidir.

Çünkü en ufak bir fazla törpü veya burnun ucunun fazla kaldırılması telafisi zor olan estetik sorunlara yol açabilmektedir.

EĞRİ BURUN ESTETİĞİ

eğri burunEstetik cerrahın kendi yeteneğini ve mesleki birikimini en iyi şekilde test edebileceği ve cerrahı aslında bir bakıma diğer uygulamalara nazaran daha fazla zorlayan bir yapıdır eğri burun.

Burun yapısının eğriliği genetik olabileceği gibi, doğumsal problemler ve burun kırılmaları da olabilmektedir.

Bu tip burunlarda kırığın şekline ve kırık derecesine göre farklı düzeltme teknikleri uygulanmalıdır.

Cerrahi plan eğri burun bölgesine göre çizilmeli belirlenen rotaya uygun eğri kısım düzeltilerek alt perspektifte düzgün durmayan burun delikleri de orantılanmalıdır.

AŞAĞI EĞİMLİ BURUN UCU ESTETİĞİ

Aşağı Eğimli Burun Ucu EstetiğiYöresel, genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile kimi burun yapılarının aşağı doğru eğimli olduklarını görürüz. Genelde kemerli burunlarda karşımıza çıkan bu yapı kimi zaman da yaşlanmanın ve yerçekiminin etkisi ile de oluşabilmektedir.

Normal şartlarda üst dudak ve burun arasındaki açı 90-100 derece olması gerekirken bu tip burun yapısına sahip kişilerde  90 derecenin altında olduğu gözlemlenmiştir.

Bu tip sarkık burun yapısı ise kişinin estetik mizacını olumsuz etkilemekte ve yaşlı bir ifade katabilmektedir.

Bu yöntemde genellikle açık teknik bir avantaj olarak görülür. Sarkık burun ucu yukarıda da belirttiğimiz açı doğrultusunda orantılanarak kaldırılır ve gelecekte karşılaşılabilecek olası sarkıklara karşı bu bölgeye destek kıkırdak doku yerleştirilir.

Burun ucu estetiği sonrası uygun orantısına kavuşmuş olur. Bu aşamada dudaklar herhangi bir şekil değişikliğine uğramazlar.

uzun burun ucu estetiğiUZUN BURUN UCU ESTETİĞİ

Uzun burun yapısı özellikle küçük yüze sahip insanlarda daha fazla dikkat çektiği gibi kişileri estetik anlamda rahatsız eden ve sosyal anlamda kaygılandıran bir yapıya sahip olabilir.

Uzun burun ucu yapısı olması gerektiğinden daha fazla uzundur ve ameliyatı bu aşamada çok yönlü düşünülmesi gereken bir operasyondur.

Uygulamada kişinin yan profilleri alt ve üst yüz perspektifleri de dikkate alınarak işlem gerçekleşmelidir. Aksi halde yüz ve burun oranı açılarla dikkate alındığında burun delikleri orantısızlık yaratabilmektedir.

Bazı durumlarda da yüzün yapısından kaynaklanan ne kadar küçültürseniz küçültün burnun yüzde uzun görünmesi problemi vardır.

Bu aşamada çeneyi öne almak gerekir. Bu da yağ enjeksiyonu veya çene ucu implant işlemini gerektirmektedir.

GENİŞ VE BÜYÜK BURUN UCU ESTETİĞİ

Palyaço burun olarak anılan bu burun tipi kişiyi sosyal hayatında olumsuz etkileyebilir veya özgüven eksikliği yaratan bir yapıya sahip olabilir. Geniş ve büyük burun ucuna sahip kişiler genellikle burun ucunun normalden fazla geniş, yuvarlak ve yayvan yapıda olduğunda şikayet etmişlerdir.

Geniş ve büyük burun yapısı doğal gölgelenmeleri alamadığı için olduğundan da büyük görünmektedir.Geniş ve büyük burun için ameliyat sırasında burundaki kıkırdak yapının fazlalıkları çıkarılabilmektedir.

Ardından burun ucunun daraltılma işlemi de kalan kıkırdak parçalarını dikiş yöntemiyle  birbirine yaklaştırarak gerçekleştirilir. Bu yöntemle geniş burun yapısı daha simetrik ve daha estetik bir burun görünümüne kavuşturulur.

DAR VE SİVRİ GÖRÜNÜMLÜ BURUN ESTETİĞİ DAR VE SİVRİ GÖRÜNÜMLÜ BURUN ESTETİĞİ

Sinirli ve kızgın bir mizaca bürünmeye neden olan dar ve  sivri uzanan burun yapısı sadece estetik değil sağlık açısından da problemlere neden olabilir.

Sık sık tıkanmalara neden olan dar ve sivri görünümlü burun yapısı genellikle sağ ve sol burun kanatlarındaki kıkırdak dokunun zayıflığından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Bu sorun kıkırdak yapıyı desteklemek ve güçlendirmek suretiyle ortadan kaldırılabilmektedir ve bu sonucu sağlarken sperader greft yani açıcı kıkırdak denilen kıkırdaklardan faydalanılır.

Böylece burun daha estetik ve mizaç olarak daha yumuşak bir görünüm hissine kavuşur.

YAYVAN-BASIK BURUN UCU İÇİN ESTETİĞİ

YAYVAN BASIK BURUN UCU ESTETİĞİYayvan bir yapıdan kaynaklanan basık burun tipinde adeta burun ve yüz iç içe gibidir. Yüz ve burun arasındaki mesafenin olması gerektiğinden daha az olması ve burun ucundaki destek kıkırdaklarının eksikliğinden ortaya çıkan bu burun tipi yüze sert bir ifade katabilmektedir.

Zaman zaman da tıkanarak kişiye sağlık açısından da sorun çıkaran basık burun biçimi burun yapısını yükselten kıkırdakların uygulanmasıyla ortadan kaldırılabilmektedir.

Böylece burun yapısı hem sağlık hem de estetik açısından kişiyi memnun edecek bir biçime ve güzelliğe kavuşacaktır.

Doğal, yüzünüze uyumlu, sağlıklı, kişiye özel burun estetiği

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.