Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Nasıl muayene olabiliriz?

0224 233 57 00 no'lu telefondan randevu alarak kliniğimizde  muayene olabilirsiniz.

 

KLİNİK:
Çekirge Cad. İntam Urgancıoğlu Apt.No:105 B - Osmangazi/Bursa
T: 0224 233 57 00 -  F: 0224 233 57 00 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

KROKİ:

 

 

 

 

 

 

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz  muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatının Püf Noktaları Nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatının Püf Noktaları Nelerdir?

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI PÜF NOKTALARI

Estetik burun ameliyatı burnunuzun boyutlarını düzeltmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burun kemerini ortadan kaldırmak, üst dudak ile burun arasındaki veya burun kökü ile alın arasındaki kötü açıyı düzeltmek amacıyla uygulanan estetik bir ameliyattır. Bu değişikliklerin hepsi tek ameliyatla gerçekleştirilir.

Çoğu burun ameliyatındaki kesiler burun kanatlarının iç kısmından yapılır ve oradan çalışılır. Bazı tekniklerde ise burun ile dudak bileşkesinden biraz yukardan bir kesi kullanılmaktadır. Kesi, cerraha kemik ve kıkırdakları kesmesi, traşlaması, yeniden şekillendirilmesi ve dış görünüşünü değiştirmek amacıyla manevra yapması için giriş kapısı sağlar. Burun kanatlarının içinden yapılan ameliyatlara kapalı burun ameliyatı, burun ucu ile dudak arasından kesilerek yapılan ameliyata da açık burun ameliyatı denmektedir.

Burun estetiği ameliyatı için en uygun yaş 17 yaşından sonrasıdır. Burun yüz bölgesinde gelişimini en son tamamladığından bu yaşa kadar beklenmesi uygun olacaktır.

Burun ameliyatı olmak isteyenlere tavsiyem lokal anestezi altında bu ameliyatı olmamalarıdır. Lokal anestezi altında yapılması hastanın huzursuzluğunu artırdığı gibi ömrünün sonuna kadar unutamayacağı birkaç saat yaşamasına neden olacaktır. O nedenle ben ameliyatlarımı genel anestezi veya sedoanaljezi altında gerçekleştiriyorum. Ayrıca burun estetiği ameliyatı mutlaka bir ameliyathane ortamında yapılmalıdır.


Burun ameliyatı sırasında burun kemikleri, kıkırdakları yeniden şekillendirilir ve ameliyat yaklaşık bir veya 2 saat sürer. Takiben kemik ve kıkırdakları yeni pozisyonda korumak için burna alçıdan bir atel uygulanır. Sıklıkla burun orta kıkırdağını korumak için özellikle de orta kıkırdakta cerrahi uygulandıysa burun tamponları yerleştirilir. Eğer septuma müdahale edilmediyse tampon konulmadan da ameliyat sonlandırılabilmektedir. Artık kullanılan tamponlar çok kısa ve konforlu tamponlardır. Hastalarımın en büyük korkusu olan tamponlar kullanılmamaktadır.

Burun estetiği sonrası ilaçlarla kolayca geçen hafif bir ağrı olabilir. Ben ameliyat sonrasında hastalarıma iki farklı mekanizma ile etkili olan iki ayrı ağrı kesici vererek ağrılarını minimuma indiriyorum ve ağrıdan pek şikayet eden hastam da olmuyor. Morarma ve şişmeyi azaltmak için başınız hafif yukarda yatmanız ve gözlerinize soğuk kompres uygulamanız yeterli olacaktır.

Burun alçısı rinoplastiden beş/yedi gün sonra değiştirilerek yenisi yapılır ve yeni alçıda on/onikinci günde çıkartılır. Burun içine yerleştirilen tamponlar ise iki veya üç gün kalır. Göz çevresindeki morarmalar ameliyatı takiben birkaç gün içinde solmaya başlar ve genellikle ikinci haftaya kalmadan tamamen kaybolur.

 

Burun estetiği sonrası 12. günde alçınız çıkarıldığında göreceğiniz burun sizin görebileceğiniz en şiş halindedir. Burundaki şişlikler ilk bir ayda %65-75 oranında, üçüncü ayda %85 oranında geriler. Bu şişliklerin %100 inmesi ise ancak birinci yılda mümkün olur. Normal iyileşme, kesin sonucun fark edilmesi için zaman gerektiren yavaş bir süreçtir. Burnun son görünümünü alması, haftalar, aylar hatta bazı vakalarda bir yıl sürebilir.


Burun estetiği sonrası normal hayata dönüşünüz 4 – 7 gün sürer. Uçağa bir hafta sonra binebilirsiniz. Öne eğilerek çalışıyorsanız işinize 15 gün sonra dönmeniz sorun yaşamamanız için önemlidir.

Rinoplastilerin çoğu burun içinden yapıldığından görülebilir yara izi yoktur. Sadece yöntem geniş burun kanatlarını daraltmayı gerektiriyorsa her iki burun kanadı kıvrımında zor fark edilir bir iz bırakacak kesi yapılır.


Düzelmenin derecesi, uygulanan düzeltici işlemin kapsamına ve burnunuzun, kıkırdaklarınızın ve derinizin yapısına bağlıdır. Amaç dikkat çeken yeni burun yaratmaktan ziyade yüzün genel özelliklerine yakışan orantıda ustaca harmanlanmış doğal bir burun yaratmaktır.
Küçük düzeltmeler ve revizyonlar bazen istenebilir ve ilave bir ameliyat gerektirebilir.

Her ne kadar ameliyatı takiben bir, iki günde ayağa kalkacaksanız da doktorunuz normal rutininize yeniden başlamanız için uygun bir program önerecektir.


Uygun iyileşmeye müsaade etmek için koşmak, yüzme ve hatta öne eğilme gibi kan basıncını arttıran aktiviteler ilk bir kaç hafta kısıtlanmalıdır. İşe geri dönme kararı kişinin şişlik ve rahatsızlık derecesine bağlıdır.

Burun alçısı uzaklaştırıldıktan sonra morlukları örtmek için kozmetik malzemelerin kullanımına müsaade edilir. Morluklar geçinceye kadar güneş koruyucu kremler önerilir.

 

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: Bu makalenin Telif Hakkı korunmaktadır. Kaynak gösterilmeden alıntı edilen makalelerimiz için hukuki mücadele başlatırız.

Burun Operasyonlarında Dördüncü Boyut

Burun Operasyonlarında Dördüncü Boyut

Rinoplasti ameliyatı ile burnun büyüklüğü artırılabilir ya da azaltılabilir, burun ucu şekillendirilebilir. Burun delikleri küçültülebilir. Burnun dudakla ve alınla oluşturduğu açılar değiştirilebilir.

Standart rinoplasti ameliyatı yoktur.Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak, hastaya özel rinoplasti cerrahisi vardır.

burun

Gerçekçi beklenti, sağlıklı birey ve psikolojik denge rinoplasti adayı için önemli kriterlerdir. Hastaya ait özellikler de sonucu etkiler.

İyi oranlanmış her şeyin güzel olduğuna dair düşünce, tarih boyunca birçok sanatçı ve filozof tarafından benimsenmiştir. Bu düşünce neticesinde tespit edilen oranlara “altın oranlar” denir.

Dolayısıyla bugüne kadar iyi bir burun ameliyatında, burnun yüz ile olan oranları ve burnun kendi içindeki oranlarında ahenk yakalamak yeterliydi.


Sadece burnun öne doğru uzunluğu (projeksiyonu) ile alın- burun ucu mesafesinin oranının ön planda tutulması yeterli olamaz, bu bakış burnu iki boyutlu ‘resim’ gibi algılamak demektir.

Yan profilin güzel olması ama önden veya çapraz görüntünün bizi tatmin etmemesi bu duruma iyi bir örnektir. Karşıdan ve çapraz bakışta burnun yapay (ameliyatlı) durmasına sebep olur, estetik görgüsü olan gözler hemen fark eder.

Eksik olan şey, burnun karşıdan bakıldığındaki derinliğidir. Başta konu edilen altın oranlar aslında üç boyutlu oranlar zinciridir. Üç boyutlu değerlendirmenin sanatsal karşılığı heykeldir. Bu derinlik burnun pozisyonuna göre ve ışığın yönüne göre burnun üzerinde oluşan gölgelerde ve parlamalarda kendini göstermektedir. Burun, küçük küçük birçok alt ünitelerden oluşmaktadır. Bu üniteler birleşir ve burnu oluşturur.


Doğal burunda üniteler arasında keskin geçişler yoktur ve doğal burun yumuşak geçişlerle birleşen bir yapıdır. Yandan oransal olarak güzel, önden sıkılmış görüntü, keskin hatlar ve düzensiz burun kanatları ile karşılaşılır. Bu da kişiye yapay ameliyatlı bir görüntü vermektedir. Ancak hala göz ardı edilen bir başka boyut da var ki, gerçek hasta memnuniyetini uzun vadede oldukça etkiler. Bu boyut dördüncü boyuttur ve burnun zamana karşı olan duruşudur.


Yaşlanma ile burun bir nevi deprem geçirir. Burun ameliyatları bu depremi hızlandırmamalı tam tersine zamana, yaşlanmaya karşı dirençli kılmalıdır. Bunu da depreme karşı binaları kuvvetlendirmek için mühendislik ve mimari projelerle sağlamlaştırma işlemi yapmasına benzer yaklaşım ile ameliyatta burnu destekleyerek, kuvvetlendirerek zamana karşı dirençli olmasını sağlayabiliriz.

Burun estetiğinde burnu küçültme üzerine bir mantıkla burnu ayakta tutan malzemeleri çıkarırsak burnu zayıflatırız.

Burun zamana direnemez ve çökebilir. Zamana direnecek estetik bir burnu elde etmek için; estetiği 3 boyutlu dengeli (harmoni) görüntü üzerine kurmalıyız. Yaşlanmaya direnen (4.boyut) fonksiyonel ve sağlam burun için ise, yapısal kuvvetlendirmeye (structural grafting) ihtiyaç duyulur.

Buruna fonksiyonel bir organ olarak bakıp dengeli görüntü ve sağlam burun bir heykeltıraş gibi yaklaşarak sadece burundan doku çıkararak ve küçülterek değil, aynı zamanda kendi dokusundan malzeme ilave ederek sağlanabilir.

Burundan fazlalılıkları almak ama estetik ve fonksiyonel anlamda dayanıklı olması için gerekli ilaveleri yapmak ve en önemlisi bu iki durum arasındaki dengeyi sağlamak tecrübe işidir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: Bu makalenin Telif Hakkı korunmaktadır. Kaynak gösterilmeden alıntı edilen makalelerimiz için hukuki mücadele başlatırız.

Block Elements

1. Boxes with Icons and Text

 • Education Centers

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor.

  Read More
 • Children In Need

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor.

  Read More
 • Our Solutions

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor.

  Read More
 • Donate Now

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor.

  Donate

2. Images with Overlay Effect and Content

Collection Presentation

01 Collection

Browse
Collection Presentation

03 Collection

Browse
Collection Presentation

05 Collection

Browse
Collection Presentation

07 Collection

Browse

3. Icon with text block

27 Dark Angels Finale

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

$ 25 000 Black Dress

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Indigo is the new Black

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

15 type of "Winter is Coming" Coats

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

17 Ways to wear your Scarf

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

New Year's Diamonds

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.


4. Images with Video in Modal (Pop-up box)


5. Speaker with social icons and info box

Amanda Thomas

This is my first time here on Eventus, and I'm trilled to be a speaker on such big event!

Amanda Thomas

Amanda Thomas

This is my first time here on Eventus, and I'm trilled to be a speaker on such big event!

Amanda Thomas

Amanda Thomas

This is my first time here on Eventus, and I'm trilled to be a speaker on such big event!

Amanda Thomas

Amanda Thomas

This is my first time here on Eventus, and I'm trilled to be a speaker on such big event!

Amanda Thomas

Diğer Makaleler...

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design BursaWebTasarım
Yandex.Metrica