Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Ameliyatı ile İlgili Merak Edilenler

Burun ameliyatı sonrasında, ağrı veya morluk durumu nedir?

Burun ameliyatı sonrasında, ağrı veya morluk durumu nedir?

Burun ameliyatları ağrısız, acısız operasyonlar olduğu için ve burun etrafı kemik dokular hareketli bölgeler olmadığından ameliyat sonrası, çoğunlukla ağrı görülmez. Yine de olabilecek ağrılara önlem amaçlı hastalara özellikle ilk iki hafta süresi boyunca kahkaha atma, sert şeyleri çiğneme gibi yüz bölgesini olduğundan çok hareket ettirecek hareketlerde uzak durmaları önerilir. Genellikle ameliyatın ikinci gününden sonra ağrı kesici kullanımına bile ihtiyaç duyulmaz ancak bu ilaçları ödem azaltıcı etkilerinden dolayı bir hafta kullanmaları tavsiye edilebilir. Morluk ve ödem oluşumu kişiden kişiye değişkenlik gösterir; genellikle alt düzeyde ilerler.

Burun ameliyatı olabilmek için belli bir yaş aralığı var mıdır?

Burun ameliyatı olabilmek için belli bir yaş aralığı var mıdır?

Bayan hastalarda 16, erkek hastalarda 17 yaş, alt sınır olarak kabul edilmekle beraber; çok daha küçük yaşlarda nefes almayı engelleyici durumlar mevcutsa kemikleşme noktaları korunarak, kıkırdak eğriliği veya nefes alma odaklı burun operasyonu planlamak zorunluluk yaratabilir. İleri yaştaki hastalarda da sağlık durumuna bakmak kaydıyla ve genel anestezi riski hesaba katılarak bu ameliyatlar planlanabilir.

Burun ameliyatı sorasında, burun ucu düşer mi?

Burun ameliyatı sorasında, burun ucu düşer mi?

Yeni teknoloji rinoplasti operasyonlarında, burunların ön kısmı greft denilen kıkırdaklar ile desteklenir; burun ucunun desteklenmesi ile ilerleyen yaşlarda fizyolojik olarak görülecek olan burun ucu açısının düşmesinin önüne geçilebilir. Tabi ki işinin ehli ve tecrübeli plastik cerrahların planladığı operasyonlarda burun ucu düşmesi söz konusu bile olmaz.

Burun ameliyatlarında, bütün hastalara aynı cerrahi yöntem uygulanır mı?

Burun ameliyatlarında, bütün hastalara aynı cerrahi yöntem uygulanır mı?

Tabi ki bu ameliyatlar kişiye göre planlanan ameliyatlardır, herkesin burun yapısı kendine özeldir; bir hastaya uygulanan teknik, başka bir hasta ile birebir aynı olmaz. Hastaların yüz simetrisi, kıkırdakları, kemik, deri ve derialtı yapısı birbirinden farklıdır. -Burun operasyonlarında, açık teknik be kapalı teknik neye göre planlanır? Plastik cerrahın tecrübe ve uzmanlık alanına göre, her iki teknikle de başarılı operasyonlar planlanabilir. İki teknikle de, ameliyat sırasında tüm bölgeye müdahale edilerek, burun eti, geniz eti, sinüzit gibi sorunlar çözümlenebilir.

Burun estetiği ve doğru nefes alma, dış bölgeden planlanan bir ameliyat mıdır?

Burun estetiği ve doğru nefes alma, dış bölgeden planlanan bir ameliyat mıdır?

Tek bir kesi ile burunun dışına, iki taraflı olarak içine girişebilir. Bazen hastalarda, burun içinde bir sorun yoktur fakat sadece dışındaki aks eğriliği sebebiyle burun tıkanıklığı sorunu ortaya çıkar; bu durumlarda rinoplasti planlaması yapılır. Diğer taraftan burun içindeki kıkırdak eğriliğini çözümlemeden estetik müdahale yapmak tam olarak sonuç vermeyecektir. Yani burun etken görevleri olan, kesinlikle içi ve dışı birlikte değerlendirilmesi gereken bir organdır.

Burun tamponlarının çıkarılması aşamasında zorluk yaşanır mı?

Burun tamponlarının çıkarılması aşamasında zorluk yaşanır mı?

Gelişen yeniliklere günümüzde silikon tamponlar veya kendiliğinden eriyen tamponlar tercih edilmektedir; silikonların ortasından hava almaya müsait boşlukları olup, burun içindeki mukoza dokularının yerlerine doğru oturmasını anaçlanmaktadır. Bu silikonlar genellikle 4 ile 7 gün aralığında çıkartılır oradaki varlığı kişiyi rahatsız edecek, engelleyecek düzeyde değildir.

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.