Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

Ameliyatsız Burun Estetiği, 

Ameliyatsız burun estetiği, burna özel olarak hazırlanmış dolgu materyalleri ve botoks materyali ile burnun yeniden şekillendirilmesidir. Ameliyatsız burun estetiği burun boyutunu küçültmek, daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir  ameliyatsız burun estetiği ile uygulamaları ile basit kusurları giderebiliriz hastanın burun şeklini tamemen değiştiremeyiz.

Ameliyatsız burun estetiği ile burnun görüntüsünü neştersiz değiştirmek, hem de bunu yemek paydosu kadar kısa bir sürede gerçekleştirmek artık mümkün...

Ameliyatsız burun estetiği ile burundaki küçük sorunlar, burun kemeri, asimetri, burun ucu düşüklükleri, dengesizlikler, uyumsuzluklar ve ameliyat sonrası oluşan kusurlar botoks ve dolgu kullanılarak düzeltilebilir. 

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir.

Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir.

Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski yöntemlere nazaran neredeyse anlık sonuçlar elde edebileceğiniz bu işlemle hastalar rutin hayatlarındaki aktivitelerine kısa sürede geri dönebilirler.

Bu kusurları sıralarsak;

  • burun ucunun hafif sarkmaları (özellikle konuşurken burun ucunuz aşağıya doğru oynuyorsa),
  • gülerken burun kanatlarınız çok açılıyorsa,
  • burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa,
  • burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa,
  • geçirilmiş burun ameliyatı sonrasında burun sırtında düzensizlikler varsa,
  • burun ile dudak bileşkesi çok içerideyse

Botox ile Estetik Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoksun etki mekanizmasından tıpta birçok alanda yararlanılır. Plastik cerrahi alanında ise genellikle mimik kaslarının hareketleriyle ortaya çıkan yüzdeki çizgilenmeleri azaltmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla kullanılır. 80'lerde Kanadalı bir göz doktoru tarafından şaşılık ameliyatlarında kullanılan botoksun göz kenarındaki (kaz ayaklarındaki) çizgileri sildiği fark edilmiştir. Bu etki, mimik kaslarına uygulanarak kozmetikte gençleşme yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Tıbbi olarak 40 yıl önce kullanılmaya başlanan botoks, felçli doğan çocuklarda kas spazmı için ömür boyu uygulanıyor, kozmetikte estetik amaçlı kullanımının yanında el-ayak-koltuk altının aşırı terlemelerine karşı kullanılmaktadır

Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Botoksun en yeni kullanım alanı olan buruna...

Burun kanatlarının yanlarında, kanatları yukarı çeken kasların botoks ile gevşetilmesi ve kanatların bir miktar aşağıya indirilerek yandan bakıldığından burun deliklerinin görünmesi engellenebilmektedir. Bazı insanlarda üst dudaktan başlayıp burun ucuna doğru uzanan kas normale göre aşırı kuvvetlidir ve dudak hareketleri ile burun uçlarında aşağı doğru bir eğilme meydana gelir. Bu tip hastalarda bu kas içerisine botoks uygulanması ile burun ucunun kaldırılması ve konuşmayla burun hareketinin önlenmesi mümkün olabilmektedir.

İple burun estetiği işlemi ise lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Burun ucu kıkırdaklarının iple asılması sonucu burun ucu düşüklüğü olan hastalarımız bu şikayetlerinden kurtulabilirler.

Ameliyatsız burun estetiği olarak popularite kazanan bu işlemlerin geçici olduğu, elde edilen sonucun 6 ay civarında ortadan kalktığını hastalar bilmelidir.

Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir. Yüzümüzün yatay ve dikey düzlemde tam ortasına oturmuş olan bu organdaki milimetrik değişiklikler, mimiklerimizdeki ve bakışlarımızdaki ifadeyi değiştirme gücüne sahiptir. İki göz arası burun kökünün yüksekliği bakışlara sert veya yumuşak, masum ya da cin bakışlı ifadeleri verebilir.

Burun tabanının açısı burnun olduğu kadar dudakların da güzellik ve çekiciliğini etkiler.

Güzel görünen bir burun için burnu her zaman küçültmek gerekmediği gibi bazen burnun bazı bölgelerinin büyütülmesi gerekiyor. İşte bu noktada artık ameliyat ile değil kalıcı veya geçici dolgu maddesi ile ameliyatsız burun estetiği söz konusudur.

Dolgu ile hafif problemleri olan hastalara müdahale edilebildiği gibi daha önce burun ameliyatı olmuş ama başarısız sonuçlar alınmış olan hastalara da uygulama yapılabilmektedir.

Bunlarda bir ya da birden fazla geçirilmiş başarısız operasyonlar sonucu burunda düzensizlikler, burun sırtında çökme gibi problemler olmaktadır. Bu tür vakalarda genellikle burundaki bu doku kayıplarını kulaktan ya da kaburgadan aldığımız kıkırdaklar ile gidermek yoluna gitmekteyiz. Ancak bu tip operasyonların ek iz gerektirmesi doktorları ve hastaları dolgu ile bu problemlerin düzeltilmesine itmiştir.

Ayrıca sağlıklı burunlarda burun kökünün aşırı çöküklükleri, kemere bağlı bazı düzensizlikler, burun ile dudak bileşkesi arasındaki problemler de rahatlıkla giderilebilmektedir. Bu amaçla piyasada bulunan kalıcı ve geçici dolgu maddeleri kullanılabilmektedir.

Görüldüğü gibi mikrorinoplasti veya ameliyatsız burun estetiği kavramı aslında kalıcılık süresi fazla olmayan yöntemlerdir. Birçok hastamızın bu yöntemleri de tercih ediyor olmasının asıl nedeni rinoplasti operasyonlarının iyileşme süresini yaşamak istememeleridir. Modern hayatın ve iş hayatının yoğunluğunda operasyona zaman ayırmayacak hastalarımıza bu tür işlemler geçici bir süre olsa da şikayetlerini gidermede yardımcı olmaktadır.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Serpil Says
+14 # Ameliyatsız burun estetiğiSerpil Says 2014-12-04 08:56
Merhabalar adım Serpil 17 yasındayım Alper beye ameliyatsız burun estetiği olmak istiyorum. Aralık ayından sonra burun estetiği için Alper Bey e muayene olmaya geleceğim ama makalenizi okurken bu kısmı gördüm ve e mail atayım dedim :) Alper beye bir arkadasim ameliyat oldu onun tavsiyesiyle bende Alper beye ameliyat olmak istiyorum görüşmeye gelmeden önce fiyatla ilgili ve ameliyattan ne kadar süre sonra okula dönebileceğimle ilgili bilgilendirici e posta atarsanız sevinirim :)
Reply | Reply with quote | Quote
Onur Zorluoğlu
+13 # Ameliyatsız Burun Estetiği, ameliyatsız burun estetiği fiyatları, ameliyatsız burun estetiği bursa, ameliyatsız burun estetik fiyatları, ameliyatsız burun estetiği fiyatları ne kadar, ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar, bursa ameliyatsız burun estetiğOnur Zorluoğlu 2015-07-21 01:13
Nefes alma zorlugu sebebiyle burundan kemik aldirma operasyonu gecirdim. Ustunde burun, ziyaretinde gecti 5 yil yamulma nefes ziyaretinde kemiginde almada zorlanmalar yine basladi. Suan 22 yasindayim. Hem nefes almamim düzelmesi hemde dis gorunusunun duzeltimesini istiyorum. Ayrica Kepce kulak operasyonuda Beraberinde buruna Yüze istiyorum olmasini sekilde bi UYGUN Ettik. Sunizit alerjim suanda var. Onunda çözümünü bulamadim. Hap Ettik spreylerle Daha Rahat nefes alabiliyorum. Hem Boş Oda Olarak hemde ameliyat sonrasi bozulma Veya ilerki ZAMANLARDA tekrar ameliyat olmam gerekecek mi .tesekkur ediyorum cevabinz icin tekrardan
Reply | Reply with quote | Quote
Eray  ****
+12 # Ameliyatsız Burun EstetiğiEray **** 2015-09-03 08:46
Merhaba; hastalığım sebebiyle yüzümde deformasyonlar oluştu. Bir elmacık kemiğim çok fazla şişkinken diğer taraftaki elmacık kemiğim ise neredeyse yok gibi. hatta yandan bakıldığında bir taraftaki elmacık kemiği çökük gibi duruken diğeri çok fazla şişkin. Ayrıca alın çıkıntım çok fazla ama tek resim yükleyebildim yandan görüntü yükleyemedim.Sanıyorum ki gözlerimin birbirine olan mesafesinin çok fazla olması dolayısıyla göz yuvarlaklarım çok fazla dışarıda. Bu duruma ek olarak yanak yağ dokusunun az olmasıda eklenince yüzüm normal insanlardan çok farklı, çirkin görünüyor. Benim düşüncem yanaklarıma yağ dokusu enjekte edilirse ve elmacık kemikleri simetrik hale getirilirse hem hüzümdeki yamuk görüntü azalıp belkide ortadan kalkacak hemde yanaklarım dolgunlaşınca göz yuvarlaklarım daha makul şekle gelicek.Sizin önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar ...
Reply | Reply with quote | Quote
Mirta
+7 # Ameliyatsız Burun Estetiği, ameliyatsız burun estetiği fiyatları, ameliyatsız burun estetiği bursa, ameliyatsız burun estetik fiyatları, ameliyatsız burun estetiği fiyatları ne kadar, ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar, bursa ameliyatsız burun estetiğMirta 2015-09-28 09:50
Burun estetiği ameliyati yaptirmak istiyorum fiyati ne kadardir agri sızı olur mu ameliyat sonrasi..bilgi verir misiniz
Reply | Reply with quote | Quote
Burcu
+8 # Burun EstetiğiBurcu 2015-10-03 04:30
i.hizliresim.com/7P2G3r.jpg
Burun estetigi yaptirmak istiyorum. Burun deligimin biri kucuk biri buyuk. Burnumda bir kemik var. Sanki surekli büyüyüp burnumu yamultuyor gibi. Nasil bir duzeltme yapabiliriz?
Reply | Reply with quote | Quote
Ahu Says
+7 # AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİAhu Says 2015-12-22 19:32
Ameliyatsız burun estetiğine uygun bir burnum var mı bilmiyorum ama ameliyattan korktuğum ve bazı antibiyotiklere alerjim olduğu için cesaret edememiştim. Eğer ameliyatsız dolgu ile burun düzelme mümkün olursa randevu talep ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
OpDr.Alper Bayraktar
+3 # Burun DolgusuOpDr.Alper Bayraktar 2016-02-03 17:51
Ahu hanım merhabalar,
Burun estetiği ücretleri yapılacak işleme ve tercih edeceğiniz hastaneye göre değişmektedir. Sizi muayene etmeden net bir fiyat verilemeyeceğini takdir edersiniz sanırım.
Ameliyatsız burun estetiğinde burun dolgusu ücreti kullanılacak dolguya göre değişmekte dir.
Ancak burun ameliyatı yapılacaksa burun dolgusu gereksizdir.
Reply | Reply with quote | Quote
Mustafa Halil
+8 # AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİMustafa Halil 2016-01-30 12:43
AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ FİYATLARINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ ?
Reply | Reply with quote | Quote
Zeynep
+5 # Ameliyatsız burun küçültmeZeynep 2016-02-04 07:31
Ameliyatsız burun küçültme fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum. İstanbuldan geleceğim ameliyat günlerinizi ve kliniğizde durduğunuz günleri de belirtirseniz randevu almak isterim.
Reply | Reply with quote | Quote
Emine Says
+1 # Ameliyatsız burun estetiği fiyatlariEmine Says 2016-03-03 19:48
Ameliyatsız burun estetiği düşünüyorum hem ameliyatsız burun estetiği fiyatlari hakkında bilgi almak istiyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Nurdan Topçu
+1 # Ameliyatsız Burun Estetiği, ameliyatsız burun estetiği fiyatları, ameliyatsız burun estetiği bursa, ameliyatsız burun estetik fiyatları, ameliyatsız burun estetiği fiyatları ne kadar, ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar, bursa ameliyatsız burun estetiğNurdan Topçu 2016-09-20 17:29
Ameliyatsız burun estetiği fiyatlarınız ne kadar ? istanbulda ofisiniz varmı 2017 yılı için ameliyatsız burun estetiği düşünüyorum.

Ameliyatsız Burun estetiği
Reply | Reply with quote | Quote
Arzu yıldırım
+2 # RE: Ameliyatsız Burun EstetiğiArzu yıldırım 2017-01-23 15:14
Merhaba ben 17 yaşındayım burnumdakı kemikten rahatsız olduğum için ameliyatsız burun estetiği olmak istiyorum ama geçici mı diye merak ediyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Aysu
+2 # RE: Ameliyatsız Burun EstetiğiAysu 2017-01-23 15:17
Merhaba ben 17 yaşındayım burnumdakı kemikten Rahatsız oluyorum estetik ameliyatının ıyılesme süresi fazla ben sporcu oldugum icin olamıyorum ameliyatsız burun estetiği olmak istiyorum ama gecıcımı diye merak ediyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Aysu
+2 # RE: Ameliyatsız Burun EstetiğiAysu 2017-01-23 15:18
Merhaba ben 17 yaşındayım burnundaki kemikten rahatsız oluyorum ameliyatsız burun estetiği olmak istiyorum ama gecıcımı dıye merak ediyorum
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.