Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Modern Yeni Teknikler

Burun Estetiği Yeni Teknik

Burun estetiği ile ilgili son zamanlarda ön plana çıkan pek çok yenilik ameliyat hazırlığında olan ve ameliyat olmayı düşünen kişiye çok farklı seçenekler sunabildiği gibi ideal burnun elde edilmesini de kolaylaştırır.

BURUN ESTETİĞİ MODERN YENİ TEKNİKLER

Burun Estetiği yeni teknikleri şu şekilde özetlenebilir;

1. Mutlak uyum: Asıl amaç sadece güzel bir burun değil, kişinin yüzü, cinsiyeti, yaşı ve kişiliği ile uyum içinde olan bir burun tasarlanmasıdır. Bu durum burun estetiğinde mutlak uyum olarak adlandırılır. Bu mutlak uyumu elde etmek için estetik cerrahın bir psikolog gibi davranması gerekir. Amaç sadece güzel bir sonuç değil, kişinin bir parçası olarak kabulleneceği, yabancılık çekmeyeceği bir burun elde edilmesidir. Bu ancak mutlak uyum yaklaşımı ile elde edilebilir.

2. Profiloplasti: Burun birkaç açıdan değil, her açıdan güzel olmak zorundadır. En önemli açılarda birisi profildir. Profilde burun dışında dudak, alt çene ve alın gelir. Bu dörtlünün uyum içinde olması gerekir. Eğer uyumsuzluk varsa sonuç güzel olsa da kendini göstermez. Hatta göz aldanmalarına neden olur. Burun küçük olmadığı halde küçük görünebilir ya da tam tersi büyük görünebilir. Aynı anda profilde yer alan yapılara yönelik estetik işlemler profil estetiğini tamamlar. Dudak kalınlaştırma, çene ucu büyütme, alına şekil verme yapılabilecek işlemler arasında yer alır.
3. Ameliyatsız burun estetiği: Ameliyattan korkan kişilerde, az hatalı burunlarda, defalarca ameliyat olmuş tekrar ameliyata uygun olmayan kişilerde tercih edilmelidir. Bazı fizyolojik dolgular, yağ enjeksiyonu, botoks ya da bunların birlikte kullanımı ile ameliyatsız burun estetiği yapılır.


4. Mini burun estetiği: Sadece burun ucunun kaldırılacağı ya da sadece burun sırtının törpüleneceği durumlarda yapılan basit ve kısa işlemleri içerir. Burun alçısı gerektirmez. Kişi ertesi gün işine başlayabilir.


5. İleri yaş burun estetiği: Burun da yaşlanır ve bozulur. Yüz gençleştirmenin bir parçası olarak yüzdeki uyumu sağlamak için, burna yapılan küçük dokunuşlardır.


6. Fonksiyonel burun estetiği: Burun estetiğini yaparken kişinin soluk alıp vermesini, burnun fonksiyonlarını ve ses tonunu bozmayan burun ameliyatıdır. Bu işlemleri yaparken burnun valf mekanizmları ve solunum fizyolojisi göz önünde tutulur. İşlemler hassasiyetle yapılmalıdır.


7. Hassas burun estetiği: Burundaki her yapının, çok küçükte olsa önemi anlaşılmış durumda. Bu nedenle alanı büyüten cihazlar ve çok ince aletler kullanılarak, burnun anatomisinin tamamen korunduğu burun ameliyatıdır.


8. Cinsiyete göre burun estetiği: Her iki cinsin burun yapısı, derisi, açıları ve ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle erkek burun estetiği ve kadın burun estetiği şeklinde iki ameliyat tipi ile yapılan işlemlerdir.

9. Soft burun estetiği: Günümüzde kişiler hızla ameliyat olmak ve olabildiğince iş ya da okul hayatında dönmek istiyorlar. Bu sosyal zorunluluk böyle bir kategori oluşturmuştur. İşlem öncesi ve sonrası önlemler, ilaçlar, kremler ve cihazlar ile daha az şişlik, daha az morluk, daha hızlı iyileşmenin söz konusu olduğu işlemleri kapsar.


10. Burun cildi estetiği: Estetik bir girişimin üst düzey olması için her ayrıntıyla ilgilenmesi gerekir. İskeleti güzel bir burun eğer derisi gözenekli, komedonlu, burun ucu kırmızı, kırışık, ince damarları olan bir yapıda ise estetik puanı düşer. Bu nedenle gerekirse burun cildini daha iyi hale getirilmesi gerekir. Bu estetikte bütüncül yaklaşımı gerektirir. Lazer, peeling, botoks ve benzeri işlemler ile deri daha iyi hale getirilir ve burun daha güzel görünür.


Yüzün merkezinde olan, güzel olduğu zaman çevre yapılarında daha güzel olmasını sağlayan burun, estetik önemi çok fazla olan bir organdır. Bunun yanında burun solunumu sağlıklı olmanın temel koşullarından birisidir. Bahsedilen yeniliklerle hedefe ulaşılabilir. Ayrıca bahsedilen işlemlerin çoğu bir cerrahi girişim olsa da, modern estetik cerrahi ya da modern burun estetiği sizi bu dönemde konforlu, ağrısız ve güzel anılarla uğurlayacak düzeydedir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

umit
+1 # CVP: Burun Estetiği Modern Yeni Tekniklerumit 2016-10-24 18:51
Merhaba lar ben ameliyat siz burun estetigi konusunda daha detayli bilgi alabilirmiyim kalici bir operasyonmu
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.