Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Eğriliği

Burun Eğriliği Cerrahisi

Deviasyon (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği) Ameliyatı

Deviasyon (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği) Ameliyatı - Nefes Alamama

Burnun içerisinde önde kıkırdak, arkada kemikten oluşan bir yapı mevcuttur.

İdeal burun septumu (kemiği), tam ortada bulunan ve burnun sağ ve sol boşluğu eşit uzaklıkta ve büyüklükte birbirinden ayıran yapıdadır.

Burun kemiği eğriliği dediğimiz sorun, bu yapının ortadan kaymasıyla oluşur.

Sağlıklı bir solunum fonksiyonu ve sağlıklı bir vücut için burundan soluk alıp vermek esastır.

Burun sadece havanın girip çıktığı bir organ değildir.Burun nefes alıp verme sonrasında havayı nemlendirir, ısıtır, sesimizin bize özgü olmasını sağlar, kulağımızı havalandırır, koku almamızı sağlar.

Özellikle ülkemiz insanının burun yapısının kemikli olması ve insanların bir çoğunda allerjik hastalıkların sık olması nedeniyle burun tıkanıklığı şikayeti en sık rastladığımız şikayetlerden birisidir.

Uzun süren burun tıkanıklığı hastalarında bu problem çözülmediği takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Kısaca burun tıkanıklığı hastanın hayat kalitesini ciddi şekilde bozar ve zamanında müdahale edilmediği taktirde ileri sağlık problemlerine sebebiyet verebilir.

Burun Üst Kemiği Düzeltme

Burun kemiğinde kayma (Deviasyon) olması, Alt burun etlerinin,Geniz eti,Burun içi polipleri,Burun çatısında daralma(valv daralması) nefes alamama problemlerinin sebepleridir. Herbiri veya bir kaçı birliktelik göstererek burun tıkanıklığına sebep olur.

Burun tıkanıklığı olan hasta; devamlı ağız solunumu yapmak zorunda kalır ; sık tekrarlayan boğaz enfeksiyonları olur ve müzminleşmiş farenjit gelişir. Horlama ve uyku bozuklukları gelişir.Akciğer ve Kalp problemlerini ağırlaştırır. Sabahları ağız kuruluğu gelişir.

Cinsel fonksiyon bozuklukları olur.Psikolojik sorunlar gelişmesine yatkınlık olur.Bu hastalar özellikle sinirli olduklarından yakınırlar.Ses kalitesi bozulur ve burundan konuşma gelişir.Çocuklarda geceleri altını ıslatma problemleri olabilir.

Görüldüğü gibi burun tıkanıklıkları insanın hayat kalitesini ciddi oranda bozmaktadır.

Estetik cerrahi eşliğinde bu operasyonların hepsi beraber yapılmaktadır.

Burun Üst Kemiği Düzeltme

Burun boşluğunu ikiye ayıran ve kemik ile kıkırdaktan oluşan bölmenin bir tarafa ya da bazen her iki tarafa doğru eğilmesidir. Burun eğriliği toplumun %80'inde sık olarak görülen bir hastalıktır. Kalıcı tedavisi cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir

Burun Eğriliğinin Sakıncaları:

Burun tıkanıklığı neticesinde hastanın rahat nefes almasını engeller. Ayrıca özellikle geceleri ağızdan nefes alma nedeni ile solunum havasının nemi ve ısısı ayarlanamaz ve kronik farenjitin ortaya çıkışını kolaylaştırır.

Sinüslerin normal çalışmasını engelleyerek sinüzite, oluşturduğu geniz akıntısı ile de larenjit ve bronşite yol açabilir.

Özellikle ileri yaşlarda oksijen alınmasını azalttığı için akciğer ve kalp hastalıklarının oluşmasına veya mevcut hastalığın iyileşmesinin zorlaşmasına sebebiyet verir.

Burun kemiği eğriliği ameliyatı sonrası

Burun kemiği eğriliği Ameliyat sonrası burnun içindeki silikon splintlerdeki hava kanalları özel serum ya da spreylerle yıkanarak açık tutulmaya çalışılır.

Bu silikonlar burunda iki gün (duruma göre biraz daha da uzun olabilir) kaldıktan sonra çekilir. Daha sonra yine burun yıkamalarına devam edilir, burunda oluşabilecek kabukların azaltılması için nemlendirici damlalar kullanılabilir.

Hasta 3-4 hafta boyunca haftada bir kez görülerek burun temizliği yapılır.

Bir önemli nokta da burun tıkanıklığına katkıda bulunabilecek eşlik eden saman nezlesi gibi bir durum varsa, bunun tedavisinin de ihmal edilmemesidir. 

burun kemiği eğriliğiBurun Eğriliğinin( Septum deviasyonu) Sebepleri nelerdir:

Septum deviasyonu buruna gelen darbeler, düşme veya yüz kemiklerinin gelişmesi sırasında kemiklerin birbirleri ile orantısız büyümesi sonucu veya bebeklikte de alınan darbeler hatta doğum anında oluşan travmalarda da burun eğriliği oluşabilir.

Septum deviasyonu burun tıkanıklığının yaygın bilinen nedenlerindendir. Burun tıkanıklığı geceleri daha fazla hissedilebilir. Aynı zamanda ağız açık, horlama, sabah kalktığında boğazında kuruluk - yanma hissi, çabuk yorulma, baş ağrısı, geniz akıntısı, öksürük gibi şikayetlerde hastayı rahatsız edebilir.

DEVİASYON BURUN EĞRİLİĞİ ve TEDAVİSİ

Burun kemiğinde kayma ve eğrilme çok sık karşılaşılan burun tıkanıklığı nedenlerindendir. Burun direği olarak da adlandırılan ve tıp dilinde septum adı verilen bu yapının düzgün olması sağlıklı nefes almanın ilkşartıdır. Burun kemiği kayması veya eğrilme olmasının tıptaki adı Septum Deviasyonudur.Tedavisi cerrahidir.

Septoplasti denilen ameliyatla septumun eğri kısımları çıkarılmadan düzeltilir, ve septum orat hatta getirilerek her iki burun pasajının açık olması sağlanır.
Teknolojiyle birlikte tampon kullanılmamaktadır. Günlük hayata geçişi kolaylaştırır.

ET BÜYÜMESİ

Burunda et büyümesi burun tıkanıklıklarının çok önemli ve sık karşılaşılan bir sebebidir. Burun içinde alt orta ve üst burun etleri olmak üzere üç adettir.Alt burun etlerinin büyümesinde burun tıkanıklığı gelişirken orta burun etlerinin büyümesinde sık tekrarlayan sinüzit atakları ve kronik sinüzite yatkınlık gelişir.

Geniz eti büyümesi burnun arkasında bulunan ve vücudun savunma hücrelerini üreterek enfeksyonları önleyen adenoid denilen dokuların büyümesi ve burun arkasını tıkayarak burun tıkanıklığı yaratmasıdır.

Bu durum sıklıkla çocuklarda görülmekle birlikte çocuklukta ihmal edilen ve zamanında ameliyat edilmemiş hastalarda erişkin yaşlarda da gözlenebilmektedir.

Burun etlerine uygulanması gereken cerrahi; tahrip edici , ve burun etinin tamamına yönelik değil koruyucu (burun etini saran mukoza adı verilen kılıfı koruyarak) ve kismi olmalıdır.Bunun nedeni burun eti ve burun etini saran kılıfın burun işlevinde önemli yeri olmasıdır.

Polip burun içinde bilinmeyen bir nedenle üzüm taneciklerine benzeyen içi jel dolu etlerin oluşmasıdır. Bunlar burun tıkanıklığının yanınıda aynı zamanda sinüzite de neden olmaktadır.Bu durumun tedavisi çok büyük ve yaygın olgularda endoskopik olarak cerrahi uygulanması ve sonrasında steroid tedavisidir.

BURUN YAN DUVARI ZAYIFLIĞI

Burnun yan duvarlarında yeterli destek olmaması durumunda hasta nefes alma sırasında burun kanatlarının içeriye çökmesi nedeniyle burundan nefes alamaz.Bu durum doğuşttanve gelişimsel olabileceği gibi geçirilmiş bir ameliyat sonrası da ortaya çıkabilmektedir.Nazal valv darlığının tedavisi de ameliyatla olmakta ve burun yan duvarlarının yine burun içinden alınan kıkırdakların uygun yerlere uygun açılar ile yerleştirilmesi ile yeniden yapılandırılması gerekmektedir.

Burun kemiği eğriliğinin belirtileri ve oluşturduğu şikâyetler nelerdir?

Kemik eğriliği aşağıdaki şikâyetlere neden olur:

  1. En sık görülen belirti burun tıkanıklığıdır. Tıkanıklık, geceleri daha fazla hissedilebilir.
  2. Horlama, çabuk yorulma, baş ağrısı, geniz akıntısı, öksürük gibi şikâyetlerle hastayı rahatsız edebilir ve hastanın rahat nefes almasını engeller.
  3. Geceleri ağızdan nefes alma nedeni ile solunum havasının nemi ve ısısı ayarlanamaz ve farenjitin ortaya çıkışını kolaylaşır.
  4. Tıkanıklık, sinüslerin normal çalışmasını engelleyerek sinüzite; oluşturduğu geniz akıntısı ile de larenjit ve bronşite yol açabilir.

Burundan yetersiz nefes almak, özellikle ileri yaşlarda oksijen alınmasını azalttığı için akciğer ve kalp hastalıklarının oluşmasına veya mevcut hastalığın iyileşmesinin zorlaşmasına neden olabilir.

Burun kemiği eğriliği tanısı nasıl konur?

Muayenede öncelikle belirtilerin neler olduğu saptanacak, sonrasında ise daha önce burnunuza hasar verecek bir travma yaşayıp yaşamadığınız veya bir burun ameliyatı geçirip geçirmediğiniz sorulacaktır. Daha sonra eğriliğin derecesini ölçmek için doktorunuz tarafından burun muayenesi yapılacaktır. Daha detaylı inceleme için endoskopik muayene ve bilgisayarlı tomografi istenebilir.

Burun kemiği eğriliği nasıl tedavi edilir?

Burun kemiği eğriliği nasıl tedavi edilir?Burnun iç bölmesinde meydana gelen eğrilik, birçok kişide bulunduğu için eğer hastaya rahatsızlık vermiyorsa tedavi uygulamak gereksizdir. Ancak hasta durumdan şikâyetçiyse sorun düzeltilmelidir ve bunun da tek yolu ameliyattır.

İki tip burun şekillendirme ameliyatı vardır: septoplasti ve rinoplasti

Rinoplasti, hastanın burun şekil ve konturu değiştirmek için uygulanan bir estetik cerrahi işlemidir. (detaylı bilgiyi burun estetiği bölümümüzde bulabilirsiniz)

Septoplasti, burnun, fonksiyonunu yerine getirmesini engelleyen sorunları düzeltmek için yapılır. Ameliyat, kemik yapısının olgunlaşmasıyla birlikte erkeklerde 17–18, kadınlarda ise 15–16 yaşından sonra uygulanır. Ancak bazı özel durumlarda daha erken yaşlarda da müdahale yapılabilir.

Yaklaşık 20-40 dakika süren ameliyatta kıkırdak ve kemikteki şekil bozuklukları düzeltilir. Düzeltilemeyecek kısımlar ise çıkarılır, eğer dışarıda düzeltilebilirse tekrar burunda bulunduğu bölgeye yerleştirilir. Ameliyat, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahatlık sağlanması için genel anestezi tercih edilir. Operasyon sonrası iz kalmaz.

Septoplasti; estetik burun cerrahisi (rinoplasti) ve sinüzit ameliyatıyla birlikte yapılabilir. Ameliyat sonunda hastanın burnuna 48 saat boyunca duracak tamponlar konur. Tamponlar alındıktan sonra hasta günlük yaşamına dönebilir.

 

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Comments   

Çiğdem Says
+49 # BURUN EĞRİLİ VE BURUN DÜŞÜKLÜĞÜÇiğdem Says 2014-12-13 08:45
Burnumda kemik vardı iki ay once aldirdim simdi duzelttirmek istiyorum egrilik birazda dusukluk var daha kotu olmasindan korkuyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Halime Says
+50 # Burun eğriliği ameliyatı için fiyat bilgisiHalime Says 2014-12-18 14:44
Akşamları ağzı açık uyuyorum.Nefes almakta güçlük çekiyorum.Daha önce gittiğim 2 doktor.Burun kemiğinde eğrilik var dedi.Ameliyat önerdiler burun eğriliği ameliyatı için fiyat bilgisi istiyorum. Ne kadar süre zarfında işe devam edebilirim.
Reply | Reply with quote | Quote
Muhammer Says
+33 # BURUN KEMİK EĞRİLİĞİMuhammer Says 2015-04-20 17:54
Burnumda çocukluğumdan beri olan bir kemik eğriliği var. Burundan nefes alıp vermemi çok kısıtlar nitelikte. Özellikle geceleri tamamen ağızdan nefes alabiliyorum. Bu durumda yapılması gereken operasyonun türünü, prosedürleri ve fiyatlandırma hakkıdna bilgilendirilirsem sevinirim.
Reply | Reply with quote | Quote
Emel Says
+33 # burun içi kemik eğriliği ve burun etiEmel Says 2015-05-06 11:52
merhaba burun içi kemik eğriliği ve burun etim var görüntü olarakda kötü estetik ameliyat düşünüyorum fiyat öğrenmek istiyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Ali Says
+35 # karadenizli tipi burun kemik duzeltmeAli Says 2015-05-20 14:58
karadenizli tipi burun kemik duzeltme ricam fiyat bilgisi tsk
Reply | Reply with quote | Quote
nesiha
+32 # Burun Eğriliğinesiha 2015-05-24 00:45
ben burnumdan et aldırdım. sigorta karsılıyor. kıkırdak yamuklugda aynı sekilde sonucta bi hastalık oda nefes almakta zorlk cekiyorsun sadece estetik için degil. onu sormustum doktors oda aynı sekilde sigorta karsılılıyor .KBB ye gidiyorsun muayene oluyorsun o ilaç yazar brun tıkanıklıgın için kesin bana cok yaptılar en sonunda ben nefes alamıyorum amelyat olmak istiyorum dedim oda gn verdi. sizde böyle yapın. ama brun amleytı cook zor gercekten allah şimdiden kolaylık versin göründügü gibi kolay degil :D amelyet gunu sabaha kadar uyuyamadım ayrıca 1 ay cektim acısını
Reply | Reply with quote | Quote
Ayten yılmaz
+37 # CVP: Burun EğriliğiAyten yılmaz 2015-06-24 09:22
Burunda kemik eğriliği ameliyatı için fiyat bilgisi istiyorum Teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Ümit Says
+21 # Burun düzeltme ameliyatı ne kadar ?Ümit Says 2015-09-19 18:03
Küçük yaşta kırılan burnum egri kaynamiş ve uzun yıllar nefes alamama ve baş agrısı gibi sorunlarim olmuştur.10 sene önce septum plasti ameliyatı olarak nefes almamı kolaylaştırmak istedim ama tam bir sonuç alamadim.
Şu anda 36 yaşındayım. Hem daha simetrik ve aslına uygun hemde geniz akıntısı tıkanıklık gibi sorunlarımı cözmek için uzmanlığınızdan faydalanmak istemekteyim.Burun düzeltme ameliyatı fiyatı ve ne kadar olduğunu da bilgilendirirseniz sevinirim.
Reply | Reply with quote | Quote
Özge Says
+18 # Burnum kırık ve eğriÖzge Says 2016-02-11 13:53
Estetik ameliyatı olmayı düşünüyorum.Burnumda kırıklık var bunun sonucunda eğiklik bulunmakta. Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Demet celik
+15 # Burnum eğri sarkık ve kemerliDemet celik 2016-06-11 09:53
Burnum eğri sarkık ve kemerli
Reply | Reply with quote | Quote
Demet yorulmaz
+15 # KEMİK EĞRİLİĞİDemet yorulmaz 2016-08-03 06:58
Burnumdaki kemikten eğrilikten kurtulmak istiyorum çünkü resim çekilirken hep düz profil resimler çekilmek zorunda kalıyorum ama fiyat olarak da burun estetiği maliyeti biraz yüksek maddi gücüm çok yok
Reply | Reply with quote | Quote
Funda Says
+14 # BURUN KEMİK EĞRİLİĞİFunda Says 2016-08-07 10:22
Bir burun eti ameliyatı bir de burun törpüleme ameliyatı geçirdim fakat burnumda eğrilme oldu burun eğriliği ameliyat fiyatlarınız ne kadardır ?
Reply | Reply with quote | Quote
nihal daşagiren
+14 # BURUN AKINTISI VE NEFES ALAMAMAnihal daşagiren 2016-08-11 15:37
burun akıntısı ve nefes alma problemi yaşıyorum.nefes alma problemi çok zorlamıyor ama burun akıntısı yaz kış var.estetik açıdan da düzelmesini istiyorum zaten.çok araştırdım çokta korkuyorum ama bi an önce olsun bitsin istiyorum.ameliyattan sonra çok zorluk çeker miyim,şişliklerim,morluklarım hemen geçer mi üniversiteye gidiyorum çünkü biraz o yüzdende korkuyorum.bazı kişiler burun ameliyatı olduktan sonra sürekli olman gerekiyor dediler araştırmıştım böyle birşey var mı diye ama hiç öyle bişey bulmadım tabi öyle duyduğum için aklıma takıldı buda.iyileşme sürem ne kadar olur falan zaten o morluklu ve yüzü şiş olan fotoğrafları görünce iyice korkuyorum çok istiyorum olmayı ama çokta korkuyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Hamza Demir
+9 # burun eğriliğiHamza Demir 2016-08-25 06:43
Doktorum Burnumda egrilik oldugunu soyledi ve de şekil olarak burnumu düzeltmek istiyorum burun estetiğinden sonra eğri burnum nasıl bir duruma gelecek çok merak ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Beyhan taşdoğu
+8 # Burnumun küçülmesi ve yamukluğun düzeltilmesiBeyhan taşdoğu 2016-08-28 07:14
Daha önceden estetik değilde kıkırdak yamuktu kıkırdak düzeltilmesi yapılmıştı fakat memnun kalmadım. Burnumun küçülmesi ve yamukluğun düzeltilmesi için, mümkünse pazartesi randevu için bilgi bekliyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Tayfur Yıldırım
+9 # BURUN TIKANIKLIĞITayfur Yıldırım 2016-08-28 07:21
Burnumun bir tarafi tikali rahat nefes alamiyorum, burnumun sol üst tarafında kemik cikintisi var gibi gozluk taktigimda gozluk rahat olmuyor,burnumda sola kayma var burun ucum saga dönük Bursa nilüferde oturuyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Zeynep Says
-1 # RE: BURUN TIKANIKLIĞIZeynep Says 2017-04-21 01:01
Merhaba benimde sağa doğru kayık burnum ve burnum tıkanık herhangi bir işlem yaptirdiniz mi yaptirdiysaniz nereye yaptırdınız memnun kaldiniz mi acaba.
Reply | Reply with quote | Quote
Figen kaygusuz
+9 # ultrasonik rinoplastiFigen kaygusuz 2016-08-28 07:44
Merhaba hocam...ben burun ameliyati olmayı düşünüyorum.muayene de olmuştum size.aklımda bir soru var.araştırma yaptım.burun ameliyatı sırasında burun kemiğini nasıl hangi aletle kiriyorsunuz.ultrasonik rinoplasti diye bir şey öğrendim burun kemiğini ultrasonik aletle kirilyormus.ince ve istediğin kadar kirilabiliyormus morluk ve şişlik oluşmuyormus...siz de bunu mu uyguluyorsunuz acaba.teşekkür ederim iyi günler hocam
Reply | Reply with quote | Quote
Birol Şahingöz
+7 # Burun kemiği kırığının ameliyatıBirol Şahingöz 2016-09-30 14:32
Kaza sonucu oluşan burun kemiği kırığının ameliyatı hakkında bilgi almak ve tarafıma burun kemik eğriliği ameliyatı ortalama fiyatlarınızı göndermenizi rica ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Yunus erdem
+8 # burun ucu eğriliğiYunus erdem 2016-10-05 06:28
Burun ucunda bir egirilik var fiyat husunda bilgi ve burun ucu estetiği ameliyatı sorasında dinlenme kaç gün olmalı ev veya hastanede kaç gün sırasında is başı yapabilir duruma gelebilirim?
Reply | Reply with quote | Quote
merve
+7 # burun eti ve kemigi ameliyatimerve 2016-10-09 11:53
Ben ameliyat oldum ve cok başarılı oldu çok memnunum doktorumdan hem KBB doktoru ve estetik cerrah ve asistanlarla birlikte yaptılar anestezi oluyor hiç bişey hissetmiyorsun ameliyattan sonra 2 gün çekiyorsun tampon koymuyorlar plastik bişey koyuyorlar onuda çıkarması kolaymış izmir özel karatas hastanesinde oldum ücreti de 1 milyar fln di
Reply | Reply with quote | Quote
Derya kılıç
+2 # Burnumda hem kemik olduğu söylendi hemde estetik istiyorumDerya kılıç 2016-10-14 15:58
Merhaba .. Burnumda hem kemik olduğu söylendi hemde estetik istiyorum.. Yardımcı olursanız çok sevinirim .. Değişimi görmek istiyorum.. Ayrıca gülerken diş etlerim de görünüyor bundan da rahatsızım .. Ameliyat sırasında bununla ilgilide bir şey yapabilir mi.. Teşekkür ediyorum şimdiden kolay gelsin
Reply | Reply with quote | Quote
Yasemin karakuş
+8 # BURUN EĞRİLİĞİ AMELİYATIYasemin karakuş 2016-10-18 18:14
Burnunda eğrilik var ve burun ucu düşük çok fazla farklılık olsun istemiyorum ama birazcık daha düz ve kalkık duran burun istiyorum :)
Reply | Reply with quote | Quote
Havva güneş
+5 # Kemik eğriliği ve Burun Eti ameliyatıHavva güneş 2016-11-05 08:17
Kemik eğriliği ve Burun Eti'm var. kemik eğrili ameliyatı iyileşme süresi ortalama kaç gündür ?
Reply | Reply with quote | Quote
Barış Mert Akar
+4 # burunda kemik varBarış Mert Akar 2016-11-05 08:42
Doktor bey benim burnumda fazla kemik var ve aynı zamanda çenemde gülerken bariz bir yamukluk oluşuyor burun konusunda isminizi çok duydum fakat çene konusunda yapabileceğiniz bir şey var mı acaba ?
Reply | Reply with quote | Quote
HATİCE KILINÇ
+3 # BURUN ETİ VE KIKIRDAK EĞRİLİĞİ OPERASYONUHATİCE KILINÇ 2016-11-07 07:12
Merhaba daha önce tek seferde burun eti ve kıkırdak eğriliği operasyonu yapıldı.Lokal anestezi şeklindeydi.Sorunum horlama ,burun kemeri, yeterli nefes alamama ve burnumda koku hiç alamıyor olmam.Benim bilmek istediğim yapacağınız operasyonların nelere cevap vereceği ve tamamiyle narkoz ile işlem yaptırmak istememin tehlikeli yönü varmıdır ? Yukarıda saydığım problemler için operasyon gerekli derseniz manevi açıdan vicdanımı da rahatlatmış olacağım.Tüm sorularıma açıklık getirirseniz memmun olacağım Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.
Reply | Reply with quote | Quote
Esranur Genç
+4 # burnum eğriEsranur Genç 2016-11-11 17:51
[fv]benm hem burnum eğri bide kanatları açık çok rahatsızım ve ameliyattan korkuyorum 14 yaşndym ama gerçektende şikayetçiyim[/fv]
Reply | Reply with quote | Quote
Gülşah Taşyurt
+4 # Burnum eğri burun eğriliği ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.Gülşah Taşyurt 2016-11-11 18:45
Sol burrnumda eğrilik var ve nefes almada problem yaşıyorum. Burnumun şeklinden de memnun değilim bu nedenle burun eğriliği ameliyatı olmak istiyorum. Burun eğriliği Ameliyat ücretiyle ilgili bilgi alabilir miyim?
Reply | Reply with quote | Quote
Elif bati
+3 # Burun Kemiği AmeliyatıElif bati 2016-11-11 18:59
Burun kemigimi duzeltmek istiyorum ameliyat sonrasi burnum nasil olur gosterebilirmisiniz ?
Reply | Reply with quote | Quote
Fatih basyurt
+3 # Ameliyatsız Burun Eğriliği AmeliyatıFatih basyurt 2016-11-15 06:56
Slm ben avusturyada yaşıyorum,burnumda aşağıya doğru eğiklik var burun eğriliği ameliyatsiz duzeltilebilinirmi,yardımcı olursanız,sewinirim,bana mailden ulaşırsanız sewinirim kolay gelsin...
Reply | Reply with quote | Quote
selami öşme
+3 # burnumun kemiği hiç yokselami öşme 2016-12-17 12:49
burnumun kemigi hic yok daha once gaziantep devlet hastenesin de burun kemiği ameliyatı oldum burnumun kemigi kaymis az bisey deliktekten gozukuyordu doktora dedim ki o fazla kemigi kes dedim adam butun kemigi kesmis simdi burnumda kemik yok estetik ameliyati olacam ama maddi durum yok en fazla 2000 tl ye kadar param var bide askerim yardimci olsaniz coookkk sevinirim
Reply | Reply with quote | Quote
Gülhan Ata Erman
+2 # 15 yaşında burun kemik eğrili ameliyatıGülhan Ata Erman 2016-12-17 12:51
Kızım 15 yaşında burnundaki kemik çıkıntısından dolayı baya öz güven eksikliği var ve kendisiyle hiç barışık değil.sizlerden ricam bu yaşlarda herhangi bir işlem yapılabiliyor mu?cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Harun HAN
+3 # BURUN KEMİĞİ EĞRİLİĞİ ve GENİZ AKINTISIHarun HAN 2017-01-05 07:20
30 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hep geniz akıntım vardı. KBB uzmanına gittiğimde burun kemiğimin eğiri olduğunu ve bu yüzden geniz akıntımın hep olacağını söyledi.
Ayrıca burnumun şeklinden memnun değilim. Hem estetik hem de fonksiyonelliğini düzeltebilecek bir ameliyat yapılabilir mi?
Fotoğraflarını ekledim.
İyi çalışmalar.
Reply | Reply with quote | Quote
Büşra yüksek
+2 # Burun Kemiği TörpülenmesiBüşra yüksek 2017-01-05 07:24
Mrb benim burnumda nefes almam ile veya baska bir sorunum hic yok sadece son 2 aydir burnumda kemik biraz cikmaya basladi ve bu rahatsiz ediyor sadece o kemigin biraz törpülenmesini istiyorum bunun icin de fiyat ogrenecektim..
Reply | Reply with quote | Quote
Melikhan kaplan
+1 # Burun kemiği eğriliği ve burun kemiği yamulmasıMelikhan kaplan 2017-01-14 07:10
İyi günler. 5 6 yıl önce burnuma darbe almıştım burun kemiğim yamuldu ve biraz tümsek oluştu aslında pek belli olmuyor ama goruntuden rahatsız da olmaya basladım ama ameliyat olmakta çok kararsızım zor bir ameliyat ve kotu sonuclar alcagımdanda korkuyorum beni ameliyat hakkında bilgilendirirmisiniz.
Reply | Reply with quote | Quote
İLKNUR ÇORAKLI
+1 # burun eğriliği ameliyatıİLKNUR ÇORAKLI 2017-01-30 06:37
burun eğriliği ameliyatı ile ilgili bilgi almak istiyorum. yardımcı olur musunuz
Reply | Reply with quote | Quote
mustafa babur
-1 # Burun Kemiği Eğriliği Düzeltme Ameliyatımustafa babur 2017-01-30 06:41
Hocam merhaba. burnumda solunum sıkıntım var.sağ tarafım nerdeyse tamamen kapalı kemik var. sol tarafım az açık. Hem iç olarak solunum sıkıntım hemde dıştan sağ tarafımda dışa çıkmış burun kemiğimin düzelmesi.Sizin teriminizle septorinoplasti ameliyatım için en son vereceğiniz fiayt teklifiniz nedir? 25 yaş sgk güvencem var. saygılarımla teşekkür ederim...
Reply | Reply with quote | Quote
Canan Says
+1 # Revizyon Burun Kemiği Eğriliği AmeliyatıCanan Says 2017-01-30 06:47
Hocam burun kemiği eğriliğinden dolayı nefes almakta çok güçlük çekiyorum. Gece yatarken horlama olmuyor, ama çok gürültülü nefes alıyorum.
2007 yılında burun ameliyatı oldum, kemik, kıkırdak ve et alındı fakat faydasını hiç görmedim.
Reply | Reply with quote | Quote
Nesrullah Tanrıtanır
+2 # EĞRİ BURUN KEMİĞİNİN AMELİYATLA DÜZELTİLMESİNesrullah Tanrıtanır 2017-01-30 06:51
Merhaba oncelikle benım sıkayetım burnumda egrİ bİr kemik olması buda yandan bakınca görüntüsü hoş gelmiyor sizden istediğim burnundaki sadece o egri kemiğin düzeltilmesi sadece bu mumkunmu acaba sadece kemikten rahat sızım hıc bır sekılde burun etİme dokunmasını istemiyorum cvp olarak fotograf ve mesaj atarsanız belkı on yargılarımda yıkılır düzeltirim tesekkur ederim simdiden fotoğraf gönderiyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Hamide Bulut
0 # BURNUM KEMERLİ VE EĞRİHamide Bulut 2017-01-30 06:55
öncelikle merhabalar doktor bey; daha önce bir kaza sonucu burnuma darbe aldım. başta bu kadar burnum kemerli ve eğri değildi. zamanla burnum daha da eğrilmeye ve kemeri çıkmaya başladı. bu durum beni rahatsız etmeye başladı inanın. yandan asla fotoğraf çektiremiyorum mesela. insanlarla konuşurken veya beni yan profilden görmelerini istemiyorum. Sanki insanlar sürekli burnuma bakıyormuş gibi bir hisse kapılıyorum. çok istediğim burnuma hızma takmak istiyorum. ama burnum o kadar kötü ki kendime güvenim sarsıldı. aynalara bile küsmüş durumdayım doktor bey. son olarak yazılarınızı ve hastaların yorumlarını okudum ve cesaret ederek bu formu size gönderiyorum. lütfen bana yardımcı olun. ameliyat olmam gerekiyorsa eski güvenimi sizin sayenizde geri kazanmak istiyorum. Şimididen çok teşekkür ederim
Reply | Reply with quote | Quote
Furkan
+1 # RE: Burun EğriliğiFurkan 2017-03-05 12:30
Merhaba benim adım Furkan.Geçen hafta kemik eğriliği ameliyatı oldum fakat sadece içten düzeltme yapılmış. Yani nasıl anlatsam bu eğrilik dışa da etki ediyor fakat benim dıştan hiçbir şeyimi değiştirmemişler. Sağa doğru yamuk burnum hala duruyor neden yamukluğu düzeltmediler herhangi bir fikriniz var mı?
Reply | Reply with quote | Quote
Hasan
+1 # RE: Burun EğriliğiHasan 2017-04-03 20:39
Merhaba burnumda egrilik var yandan bakildiginda kotu duruyor ve sag taraf tikali gibi zorlayinca nefes alabiliyorum duzelttirmek icin fiyat alabilir miyim. Tesekkurler
Reply | Reply with quote | Quote
Oğuzhan Says
-1 # 16 yaşındayım kemik eğriliği ameliyatı için uygun muyum ?Oğuzhan Says 2017-05-29 08:05
Meraba Alper Bey öncelikle benim burnumda bir kemik eğriliği var bunu 16 yaşında olabilmek mümkün mü çünkü fotoğraflarda çıkarken kötü gözüküyor uyurken de zor nefes alıyorum ağzımdan alıyorum bu durumdan çok şikayetçiyim geri dönerseniz sevinirim.
Reply | Reply with quote | Quote
alev
0 # RE: Burun Eğriliğialev 2018-04-24 17:24
merhaba burun eğrili ameliyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz ? burun eğrili yaşıyorum ama fiyat ve bütçe de çok önemli
Reply | Reply with quote | Quote
Songül Yılmazer
0 # Burun EğriliğiSongül Yılmazer 2018-09-08 22:03
Burun eğriliği konusunda yeterince faydalanma imkanı buldum bir an önce sizinle iletişime geçip tedavi uygulatacağım. Teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.