Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Ameliyatı

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Burun estetiği ameliyatının amacı, burnun genel görüntüsünde değişiklik yaparak burnu yüz ile uyumlu bir hale getirmek ve bu arada varsa nefes alma problemini de çözmektir.

Burun estetiği ameliyatı ile burun uzatılıp kısaltılabilir, küçültüp büyütülebilir, burun delikleri ve burun sırtı ya da “kemer” kısmının şekli değiştirilebilir.

Estetik Burun AmeliyatıBurun ucu daha kalkık, daha dar ya da daha geniş olacak şekilde değişiklikler yapılabilir.

Kısacası burun ve yüzün anatomik özellikleri ve burun derisinin izin verdiği ölçüde değişiklikler yapmak mümkündür.

Burun iç kısmının eğriliği, yani septum deviasyonu toplumda sıkça görülür.

Deviasyonun derecesi, yeri ve seviyesi kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Eğer hava kanallarını kapatacak derecede sorunlu ise nefes alma zorluğuna yol açabilir.

Böyle bir durumda bu eğrilik burun estetiği ameliyatı operasyonu kapsamında düzeltilebilmektedir ki bu işleme Septoplasti adı verilir.

Burun Estetiği Ameliyatı için Uygun özelliklere sahipmisiniz ?

Burun estetiği ameliyatı için uygun bir adayda aşağıdaki özelliklerden en az bir tanesi bulunmaktadır.

•      Burun yüze göre geniş veya uzundur.

•      Burun kemiği kırık ya da eğridir.

•      Kaza veya darbe gibi bir nedenden dolayı burnun şekli değişmiştir.

•      Burunda gözle görülür bir asimetri vardır.

•      Yan profilden bakıldığında burun ucu düşüktür.

•      Burun delikleri burnun genel şekline uygun değildir.

•      Burun ile dudak arasındaki açı çok dar veya çok geniştir.

Ayrıca bakınız: Burun estetiği ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz ?

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla hastane ortamında ve genel anestezi altında tercih edilir. Yapılacak işlemlere bağlı olarak ortalama 1,5-2 saat arasında süren bir işlemdir.

Genelde hastanede kalmayı gerektirmez ancak biz hastalarımızın şişliklerinin daha az olmasını ve daha az morarmalarını sağlamak amacıyla hastanede Hilotherm isimli içerisinde 12 derecede su dolaşan bir maskeyi kullanamaları için gece hastanede kalmalarını tavsiye ediyoruz.  

Ameliyat sonrasında 5 ila 7 gün arası burnu stabil halde tutmak için termal splint denilen atel kullanılır. Tampon genelde kullanılmaz, gerekli ise nefes almaya da olanak sağlayan silikon kanallı yada özel sünger yapıdaki tamponlar kullanılır.

Ameliyat sonrası göz çevresinde morluk ve şişlikler olabilir. Genel olarak iyileşme 3-5 gün içinde gerçekleşir, 1 hafta sonra çalışmaya başlanabilir, 1 ay sonra spor yapılabilir ve 3. aydan itibaren gözlük kullanılabilir. Burun son şeklini, kişiden kişiye farklılıklar göstermekle beraber, 1 yıllık bir sürede alır.

Burun estetiği ameliyatında amaçlanan çeneye, gözlere ve yanaklara uyumlu bir burundur. Bu nedenle yüzünün genel özelliklerini tanıyan, burnuyla ilgili spesifik olarak ne istediğini bilen ve operasyonun limitleri olduğunu kabullenen hastalar en çok memnun olan hastalardır.

Ne istediğinden emin olmak ve hekimle iyi bir diyaloga girmek çok önemlidir.

Ameliyat öncesi bilgisayar çalışması sonrası hastanın kendi fotoğrafı üzerinde yapılan düzeltmeler ameliyat sonucuna dair hastaya fikir verir.

Ameliyat sonrasında burnun alacağı şekli belirleyen en önemli faktörler kişinin kemik, kıkırdak, yumuşak doku ve cilt yapısı ve iyileşme özellikleridir. Burnun alacağı son şekil, tüm bu değişkenlerin bir araya gelmesiyle belirlenir.

Kişinin ameliyat öncesinde belirttiği istekleri de burnun kalkıklığını ve şeklini belirlemektedir. Bazı kişiler daha doğal ve düz bir burnu tercih ederken, diğerleri daha kalkık ve gösterişli bir burun isteyebilmektedir.

Sonuç olarak burun estetik operasyonunun başarılı olduğunun göstergesi ameliyat olduğu anlaşılmayan doğal, yüzle uyumlu ve estetik ölçülere uygun bir görünüm elde etmektir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Sibel Erol
+2 # Burun estetiği ameliyatıSibel Erol 2015-09-08 15:11
1 sene önce ameliyat oldum ancak burnumun zaman geçtikçe eğri olduğunu farkettim ve burun ucum çok düşük doktoruma gittim ısrarla burnumun eğri olmadığını söyledi ve kabullenmedi sadece burun için biraz düşmüs onu yaparız ama tekrar yine düşebilir zaten pek bir şey de farketmez deyince korktum bir daha o doktora bırakın ameliyat olmayı yüzünü bile görmek istemiyorum lütfen bana yardımcı olun
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.