Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Kemeri Ameliyatında Nasıl Bir Operasyon Uygulanır?

Kemerli burun estetiği için nasıl bir operasyon uygulanır ?

kemer burun

Özellikle kalın kemerli burun , kemerli yapısından dolayı burunda şekil bozukluklarını da beraberinde getirmektedir. Çünkü yoğun kemere sahip burun yapısında burun ucu aşağıya bakar nitelikte bir görünüme sahiptir.

Kişilerde sosyal fobiye neden olan, iş yaşamını, sosyal yaşamını ve özel yaşamını olumsuz etkileyebilen görüntüden kişiler kısa bir operasyonla kurtulabilmekte; yeni, orantılı, estetik burun formuna kavuşabilmektedirler.

BURUN KEMERİ, BURUN KEMERİ AMELİYATIEstetik olarak memnuniyetsiz bir görüntüye ve özgüven eksikliğine neden olan kemerli burun yapıları artık gelişen estetik araştırmalar ve teknolojiyle beraber konforlu bir şekilde estetik forma kavuşturulmakta ve kişiyi mutsuzluk hissinden kurtarmaktadır.

Kemerli Burun Ameliyatı

Özellikle kalın kemerli burun yapısına sahip burun formu , bu yapıdan dolayı çeşitli şekil bozukluklarını da beraberinde getirmektedir. Çünkü yoğun kemere sahip burun yapısında burun ucu aşağıya bakar nitelikte bir görünüme sahiptir.

Bu burun yapısı kişinin yüz hatlarına göre bazen yayvan olabildiği gibi burnun kıkırdak yapısı ve kemik kalınlığına göre de burun ince veya kalın bir görünüme sahiptir.

Bu durum ise kişileri rahatsız etmekte ve estetik bir görünüm burun formuna kavuşma isteği uyandırmaktadır.

Kemerli Burun İçin Nasıl Bir Yöntem İzlenir?

Öncelikle burnun kemik kalınlığı, kıkırdak yapısı incelenmektedir. Kemer yüksekliği ve kalınlığı belirlenip yüz ölçülerine uygun olarak bir simülasyon çizimi yapılır.

Kişinin beklentilerine ve doktorun son tespitlerine göre burun kemerine törpü uygulanması işlemi yapılmaktadır. Bu operasyon ince bir cerrahi işlem gerektirdiğinden burnun anatomik yapısındaki doğal formun muhafaza edilmesine de özen gösterilmektedir.

Kemerin ne kadar düşürüleceği yapılacak olan yüz ölçülerine göre belirlenir. Bir bölgeye yapılacak olan bir operasyon diğer bölgelere de bir işlem yapma gereksinimi doğurabilir.

Çünkü kemer törpülenirken burun ucu eski formunu koruyamayabilir veya yeni yapısına uygun bir görüntü oluşturmayabilir.

Bu aşamada burun ucunun uzatılması veya burun ucunun yukarıya kaldırılması işlemi uygulanabilmektedir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Melis Says
+17 # Burun Kemeri Ameliyatı ve fiyat bilgisiMelis Says 2014-12-13 08:35
Merhaba ben 2000 yılında bir operasyon geçirdim burnumdaki kemer törpülendi ancak yanlarda bir işlem olmadığı için yeni bir operasyon gerekiyor burun ucuyla ilgili bir sıkıntım yok sadece yanlarda sorun var bilgilendirilirsem sevinirim tabiki fiyatta önemli teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Ayşegül Says
+12 # Burnumda kemer vede kemik varAyşegül Says 2015-03-25 11:34
benim problemim burnum.burnumda kemik var.artı kemer.. :) 12 yaşımda burnumdan gömlek düğmesi çıktı.ve zamanla burnum 18 yaşıma kadar büyüdü ve kemik oluştu. :(..e malum bu da beni çok mutsuz ediyor.Burun tomografim de var.fakat fiyat konusunda bilgi alamıyorum..muayene olmam gerekiyor.biliyorum fakat sık sık bursa ya gidemiyorum.armutludayım.fiyatını öğrenebilirmiyim..
Reply | Reply with quote | Quote
Kemal Says
+8 # Kemerli BurunKemal Says 2016-06-16 06:42
Kemerli burun yapıya sahibibim alanınızda çok başarılı bir doktorsunuz araştırdım burun estetiği fiyatlarını da söylerseniz memnun olurum
Reply | Reply with quote | Quote
Mehlika Seçkin
+5 # Burun kemerimden şikayetçiyim fiyat ve operasyon hakkında bilgi alabilir miyim?Mehlika Seçkin 2016-08-03 06:51
Burun kemerimden şikayetçiyim burun kemeri fiyat ve burun estetiği operasyon hakkında bilgi alabilir miyim?
Reply | Reply with quote | Quote
Ayhan özdoğan
+7 # burnumda kemer varAyhan özdoğan 2016-08-11 17:00
Merhaba Burnumda sola doğru dönüklük ve küçük bir kemer var. İsterseniz fotoğrafları gonderebilirim. Fiyat almak istiyorum. Teşekkürler
Reply | Reply with quote | Quote
Büşra Karakaya
+7 # BURUN KEMERİ VE BURUN ETİ TEDAVİSİBüşra Karakaya 2016-08-28 07:08
Meraba hocam size bir sorum olacaktı ben burun kemerim ve burun etim olduğundan nefes almakta oldukca güclük çekiyorum. Ne kadar doktora gittiysem ameliyat günü verildiğinde korkumdan vazgeçtim hatta acile götürülecek kadar hastalandım diyebilirim. Lokal sedasyonu cok araştırdım genel anesteziden gerçekten çok fazlasıyla korkuyorum. Bu konuda hastanında fikrinin önemli olduğunu düşünüyorum. Lokal sedasyon ile kendimi daha güvende hissedeceğimi ve her türlü ameliyat ortamında hicbir sekilde doktoruma zorluk çıkarmayacagımı düşünüyorum. Fakat bu yöntemi uygulayan doktor bulmak zor gibi görünüyor. Eylül bası gibi Bursa' da olmayı planlıyorum acaba sizin bu konuda görüşlerinizi öğrenebilir miyim ?
Reply | Reply with quote | Quote
BAHAR EZGİ
+4 # BURUN KEMERİBAHAR EZGİ 2016-08-29 09:11
Burunumun üst kısmındaki Kemer'den rahatsızım ve burun ucunun hafif kalkmasını istiyorum. Bunun için tahmini burun kemeri operasyonu fiyatı nedir?
Reply | Reply with quote | Quote
Emrah emrem
+4 # Kemersiz Buruna sahip olmak istiyorum.Emrah emrem 2016-09-10 09:24
Burnumdaki kemerlenme yaptığım spor yüzünden 3 sene önce darbe ala ala oldu hafifte burnumda yamukluk oluştu eskisi gibi kemersiz buruna sahip olmak istiyorum. burnumun yaş 20 asılı burun ip ameliyatı ile yapılabilirmiş bu ameliyat
Reply | Reply with quote | Quote
Can Karel
+4 # Burnumun ucu yere doğru bide kemerliCan Karel 2016-11-19 06:46
Burnumun ucu yere doğru bide kemerli
Reply | Reply with quote | Quote
özlem boztepe
+4 # kemerli ucu düşük bir burna sahibimözlem boztepe 2016-12-10 06:31
ben biraz kemerli ucu düşük bir burna sahibim burun kemeri ameliyatı yaptırmayı düşüyorum ne kadara mal olur? burun kemeri çok fazla yok çok zorlu mu olur ?
Reply | Reply with quote | Quote
Duygu Hacıoğlu
+2 # Kemerli ve düşük burun ucuDuygu Hacıoğlu 2017-01-03 17:50
Merhabalar. Benim kemerli ve az düsuk bir burnum var. En kısa zamanda burun kemerinden kurtulmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Miray Köceoğlu
+1 # Burun kemeri ameliyatıMiray Köceoğlu 2017-01-11 08:33
Burnumdaki kemer yüzünden rahatsızlık duyuyorum estetik yaptırmaya da cesaretim yok nasıl bi görünüm olduğunu merak ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Dilek karataş
+1 # Burun kemeri ve burnumun dik olması beni çok rahatsız ediyor...Dilek karataş 2017-01-11 08:46
Merhabalar ben burnumun kemerli olmasından şikayetçiyim ama doğal görüntü olmasını istiyorum burnumun çok dik olmaması birde burun ucumun çıkıntılı olması rahatsız ediyor okuldan bi kiz arkadaşım sizde burun ameliyatı olmuş bende o sekil de size ulastim
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.