Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Ameliyatlarında Hasta-Estetik Cerrah Diyaloğunun Önemi Nedir ?

Burun Estetiği Ameliyatlarında Hasta-Estetik Cerrah Diyaloğunun Önemi Nedir ?

Burun estetiği Ameliyatının planlama asaması tamamen kisiseldir ve cerrahin estetik vizyonu-begenisi ile dogrudan iliskilidir. Estetik vizyon, bilgi ve tecrübeyi tamamlayan, olmazsa olmaz bir parametredir.

Planlama asamasında hasta ve doktor benzer kaygıları gözetiyor ve estetik begenileri örtüsüyor ise sonucun iyi olma olasılıgı yüksektir. Bu diyalog kurulmadan, hastanın beklenti ve endiselerinin analizi yapılmadan gerçeklestirilecek bir operasyon dogal olarak beraberinde sürprizleri de getirecektir.

Burun Estetiği – Rinoplasti

Daha önce ameliyat olmus bir kisinin burnunun örnek olarak gösterilip ayni burun seklinin istenmesi de çok dogru degildir. Çünkü o burun, o kisiye yakısacak burundur, herkesin yüzüne yakısacak burun sekli farklıdır.Zaten burada önemli olan; kisinin beklentilerini de göz önünde bulundurarak, yüzüne yakısacak, ameliyatlı oldugu belli olmayacak, dogal ve güzel burun seklini tespit edebilmektir.

Örnegin; bir kisiye yakısmıs bir burun sekli, seri üretim gibi yüzlerce kisiye fabrikasyon olarak yapılsa bazısında komik, bazısında vasat, bazılarında da muhtesem görünecektir çünkü, kisilerin yüz sekli ve kemik yapısı vb. pek çok faktör sonucu etkiler. Bu nedenle sadece mesleki beceri degil aynı zamanda estetik vizyon da basarılı bir operasyon için sarttır.

Ayrıca estetik cerrah, hastanın isteklerinin gerçekçi olmadığına ( cerrahi olarak yapılamayacak,saglıgını bozacak vb.), veya sonucun estetik görünmeyecegi, aksine eskisinden daha kötü görünecegine karar vermis ama, hastayı ikna edememisse bu ameliyatı gerçeklestirmeyerek, olası hayal kırıklıklarının önüne de geçmis olacaktır.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Yasemin Says
+2 # Burun estetiği ameliyatıYasemin Says 2014-11-28 17:47
Burun ameliyatı konusunda ciddi araştırmalar yaptım. Daha önce hiç bir doktorla konuşmamıştım açıkçası bir yakınımızın tavsiyesi ile sevgili Alper Bey ile iletişim kurdum.Öncelikle randevu alıp görüşmeye gittik ve çok sıcak bir kişilikle karşılaştım. Kendisi tamamen maddiyattan çok işine önem veren birisi. Hasta ile konuşup, bilgilendirip ve sonuçlarını söylüyor. Kesinlikle çok içten ve mütevazi bir insan kendisi. Kendisiyle görüştükten sonra tamamen ikna olmuştum artık. Sonuç olarak, ameliyat oldum beklenenin aksine morluklar ve şişlikler çok azdı, özellikle morluklar yok denilecek kadar yoktu 1.haftanın sonunda kayboldu sayılır. Şişlikler az bir şey vardı şuan da var fakat çok az. Burnumun nasıl olduğuna gelecek olursak, burunda henüz şişlikler tam olarak inmiş değil, fakat şuanda tam istediğim gibi bir görünüm var, ve şişler indikten sonra daha iyi olacağını söyledi kendisi. Bende kendisine güveniyorum. Kendisine teşekkür ediyorum. İyi günler…
Reply | Reply with quote | Quote
Sevgi Says
+2 # Plastik cerrah dendiği zaman söyleyebileceğim tek isim Alper BayraktarSevgi Says 2014-11-28 17:49
Plastik cerrah dendiği zaman söyleyebileceği m tek isim Alper Bayraktar. İşini tamamıyla profesyonelce yapan istisna cerrahlardan biridir. Sevgi ve saygılarımı iletiyorum… Çünkü artık yüzümü saklamıyorum, fotoğraflarda o kadar doğal ve muhteşem bir görünüşe sahibim ki teşekkür ediyorum kendisine. Yıllardır nefes alma sorunu yaşıyordum, 2 kez ameliyat oldum hiç umudum yokken bir mucize gerçekleşti benim için artık hem rahat nefes alıyorum hem de doğal ve çok hoş bir buruna sahibim. Arkadaşlar lütfen hiç tereddüt etmeden gidin emin olun pişman olmayacaksınız saygılar.
Reply | Reply with quote | Quote
Metin Says
+2 # Burun Estetiği AmeliyatıMetin Says 2014-11-28 17:51
hocam ben mardinde nükleer tıp doktoruyum. burnumla ilgili estetik sorun olduğunu düşünüyorum. sizin görüşünüzü almak istedim
Reply | Reply with quote | Quote
Metin Says
+2 # Burnum çok büyük burnumdan şikayetciyim.Metin Says 2014-11-28 17:53
ben burnumdan şikayetçiyim yüzüm küçük olduğu için bana burnum büyük geliyor güldüğümde fazla çıkıyor gibi profil duruşum kötü ben düzeltilmiş halini merak ettim ve mümkünse burun estetiği fiyatını da öğrenmek istiyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Eren Says
+2 # 17 yaşındayım burun estetiği ameliyatı olabilir miyim ?Eren Says 2014-11-28 17:54
merhaba ben 17 yaşındayım burun estetiği olabilirmiyim bazı doktorlara gittim ve 18 yasını beklemen şart çünkü kemik gelişimi belli bi yaşa kadar gelişiyormus o yüzden beklemem şart mı ?
Reply | Reply with quote | Quote
Eren Says
+2 # Burnumun genişliğinden rahatsızım...Eren Says 2014-11-28 17:56
Iyi günler Dr bey, ben 20 yaşındayım vede sorunum burnumun gulerken genişliğinden rahatsızım yaz aylarında yıllık iznimi kullanacağım bu dönemde estetik olmayı istiyorum Amsterdam da yasıyorum ve de burdaki doktorlara açıkcası güvenmiyorum bana lütfen bana ücret hakkında da bilgi verirmisiniz? Saygılarımla…
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.