Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun Ameliyatı Öncesi Bilmeniz Gereken Detaylar

Burun estetiği ameliyatı çok önemli bir ameliyat' tır. İfadenizi değiştirebilecek bu ameliyatı olmaya karar vermeden önce kararlı olmanız ve net istediğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Detaylara girmeden önce hastalarımızın bilmelerini istediğim en önemli konuların başında bu işlemin çok net bir kararlılık gerektirmesidir.

Çevre baskısıyla bu ameliyatı olmak çoğu zaman ciddi sıkıntılara neden olur. Önemli olan burun estetiği ameliyatı olacak kişinin nasıl bir sonuç beklediğini ve mevcut problemlerini tarif edebiliyor olmasıdır. Problemlerinin farkında olmak düzeltmenin nasıl yapılacağını algılamak açısından önem arz eder.

Ayrıca burun estetiği sonucunu doktorun veya başka birinin beğenisine bırakmak doğru değildir. Ömrünüzün sonuna kadar sizin görüntünüzü etkileyecek bir işlemde tüm karar ve onay size ait olmalıdır. Burun ameliyatı sonrasında aynayla baş başa kalacak olan sizsiniz ve sonuç sizin istediğiniz gibi olmalıdır. Tüm bu nedenlerden ötürü burun ameliyatı belli bir yaşın altında olanlara, tek başına karar verme yetisi olmayanlara kesinlikle yapılmamalıdır.


Kliniğimizde kullandığımız bilgisayar destekli sistemler ameliyatınız sonrasında elde edilebilecek sonucu size göstermemizde yardımcı olacak ve karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Burun şekliniz ile ilgili problemleri ve ne gibi değişiklikler yapılacağını çok daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde solunum probleminizin olup olmadığı, burun travması geçirip geçirmediğiniz, doğumsal bir sıkıntı olup olmadığı, burun cildinizin kalınlığı veya inceliği, daha önce burun ameliyatı geçirip geçirmediğiniz çok önemlidir.


Solunum probleminizin olması bazen bu bölgenin bilgisayarlı tomografi ile değerlendirilmesini gerektirir ve ameliyatınızın planlanmasında yardımcıdır.


Daha önce travma geçirmeniz veya burun ameliyatı olmuş olmanız planlanacak yeni ameliyat için bazı sıkıntıları da beraberinde getirecek faktörlerdendir. Travma veya ameliyat sonrasında yeniden müdahale için en uygun zaman birinci yıldır. Birden fazla ameliyat geçirmiş hastalar için iyileşmenin daha uzun süreceği, kısmi doku sorunlarının yaşanabileceği bilinmelidir. Daha önce ameliyat geçirmişseniz ve yeniden müdahale gerektiğini düşünüyorsanız bu ameliyatı en iyi size ilk müdahaleyi yapan doktorunuz gerçekleştirecektir.


Burun cildinin kalınlığı ameliyat sonrasında elde edilecek sonucu doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Burun estetiği ameliyatı bir iskelet ameliyatıdır. Yani kemik ve kıkırdaklar şekillendirilir, ilişkileri düzenlenir ve cildiniz bu yeni burun iskeleti üzerine örtülür. Çok ince cilde sahip olan insanlar da tüm detaylar görülürken, burun cildi çok kalın olanlarda ise nerdeyse hiçbir detay görünmez. Bu durumların ameliyat öncesinde detaylı olarak konuşulması gerekmektedir.


Ameliyat günü genellikle ameliyattan 6-8 saat öncesinden aç kalmanız istenir. Sigara kullanıyor olmanız ameliyatınızı olumsuz etkileyebilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5 saat ile 3 saat arasında değişir. Bu süre uygulanacak cerrahi işleme ve ameliyatınızı yapacak cerraha göre farklılıklar göstermektedir. Ameliyat öncesi rutin tetkiklerinizin yapılmış olması ve herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Özellikle kanama problemlerinin olması, kanamayı artırıcı ilaçlar kullanıyor olmanız doktorunuza mutlaka ameliyat öncesinde bildirmeniz gereken durumların başında gelmektedir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.