Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Modern burun estetiği

Modern burun estetiği

Günümüzde modern estetik anlayışla artık ameliyat planlaması yaparken hastalarımızın yaşını, cinsiyetini, mesleğini hatta karakterini göz önüne alarak planlama yapıyoruz.

Modern burun estetiği

Burnumuz hem fonksiyonel hemde estetik açıdan güçlü bir organdır. Yüzümüzün iki yarısı olmasının şüphesizki en önemli nedeni orta hattaki burnumuzun dikey pozisyondaki güçlü ve estetik duruşudur.

Burun sırtının veya burun ucunun sağa veya sola eğrilikleri yüzün bir tarafının daha geniş görünmesine neden olurken, burun ucunun düşük olması yüzümüze daha düz veya basık bir görüntü verebilir.

Burun sırtının eğri veya kemerli olması aynı zamanda bir taraftaki gözde görme alanını arttırırken diğer gözde görme alanımızı kısıtlayabilmektedir. Bazen hastalarımız ameliyat sonrası daha iyi görmeye başladıklarını söylerler, bunun nedenide genelde her iki gözde görme açılarının eşitlenmesinden dolayıdır.

Ayrıca göz bozukluklarında gözlük takma açısından burun sırtındaki kemik problemler ergonomik bir sıkıntı yaratabilmektedir. Burun eğrilikleri, kemerli görüntü ve burun ucu problemleri genellikle yüzdeki tüm ahengi ve estetik dengeyi bozan problemlerdir.

Çoğu insan bundan dolayı kötü veya çirkin göründüklerini düşünür ve fotoğraflarda yer almamaya çalışırlar. Bu durum aynı zamanda bir öz güven sorunu oluşturur bu da, hem sosyal başarıyı hemda iş başarısını etkiler.

İyi görünüm bunun kazandırdığı olumlu intiba ve özgüven iş başarısı, terfi alma ve sosyal başarıyı arttırdığı görülmüştür. Yıllarca fotoğraf çektirmemeye çalışmış hastalarımız oldu ve bu problem ameliyat sonrasında dramatik olarak düzeldi.

Modern burun estetiği felsefesiyle burun ameliyatı tasarlanırken hastanın mesleği çok önem kazanmaktadır.

Eskiden yanlızca tek çeşit, kadın ve erkeğe aynı tipte, meslek ve karaktere dikkat edilmeden , "estetik oldum" görüntüsünde tek düze burunlar tasarlanmaktaydı. Tabi ozamanlar estetik anlayış ve teknikler zamanımızdaki gibi gelişmemişti.

Son geldiğimiz noktada "modern estetik anlayış" ta kişiye özel burun tasarlanmaktadır.

Artık kişinin kadın yada erkek olması, yaşı, mesleği , karakteri burun estetiği planlarken çok önemli bir yer tutmaktadır. Örneğin bir politikacı veya sosyal lider ile bir sahne sanatçısının burnu aynı şekilde tasarlanmamalıdır.

Birinde daha güçlü durması gerekirken, diğerinde daha estetik ve havalı durabilir. Aynı şekilde bir erkeğe burun tasarlarken daha güçlü görünen ve burun sırtı daha düz olarak tasarlanmalıdır. Bayanlarda burun sırtı biraz kavisli ve burun ucu daha küçük ve kalkık olarak tasarlanabilir.

Modern burun estetiği aynı zamanda tasarladığınız buruna ulaşmak ve ameliyat sonrası hastanın sıkıntılarını minimal düzeye indirecek, işe dönüş sürecini kısaltacak modern ameliyat teknikleri ile mümkündür.

Ameliyatta kullandığımız teknikler kişiye özel ve burun dokusunu minimal düzeyde travmatize edecek sistemetik ve kendi içinde bir algoritması olan , bir heykeltraş gibi çok ince çalışılarak, koruyucu ve dokuyu zayıflatmadan ,mümkünse kemik yapısını kırmadan törpüleyerek düzeltilmesini sağlayan cerrahi işlemlerdir.

Böylece uzun vadede sıkıntı yaratmayan herzaman sağlıklı bir şekilde kullanabildiğiniz, yüzünüzle estetik uyumluluk gösteren, sağlıklı bir burun yapısı oluşturulur.

Kırma yöntemini günümüzde çok az kullanmaktayız ( çok eğri ve asimetrik burunlar dışında).

Modern yöntemler sayesinde ( laser yardımlı ve power burr yardımlı yöntemler) daha az travma uygulanmaktadır.

Böylece estetik beklentiler daha yüksek oranda karşılanabilmektedir. Hastalarımız 1 hafta içerisinde işlerine dönebilmekte, ameliyat sonrasını ağrısız, şişlik morluk gibi sıkıntıları uzamadan, burundan nefes alarak daha rahat bir şekilde atlatabilmektedirler.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Saime Says...
+2 # Modern burun estetiğiSaime Says... 2014-12-06 09:36
17 yaşındayım burun gelişimi tamamlanmadan burun estetiği olsam sonradan burun eğrilir mi (bozulurmu) eğrilirse gene estetik ameliyatına girmek zorundamıyım?
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.