Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Ameliyatında Planlama

Burun Estetiği Ameliyatında Planlama

Burun estetiğinde planlama neredeyse ameliyatın yarısıdır. Burun estetiği ameliyatı yüz bölgesini ilgilendiren estetik ameliyatlar arasında en önemlisi burun estetiği' dir

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINDA PLANLAMA

Yüzün merkezinde, ifadeyi doğrudan etkileyen, üç boyutlu, kıkırdak, kemik ve yumuşak dokulardan oluşan, aynı zamanda solunum fonksiyonu da olan özel bir organdır.

Yüz bölgesinde gelişimini en son tamamladığı için burun estetiği ameliyatı en erken 17 yaşında planlanmalıdır.

Planlamada öne çıkan en önemli özellik hastanın beklentileri ve mevcut problemlerinin ne kadarının farkında olduğudur. Kesinlikle hasta beklentileri burun estetiği ameliyatında ilk değerlendirilen konu olmalıdır.

Hastalarım genellikle kemer ve burun ucunun sarkıklığından veya burunlarının uzun olmasından şikayet ederler. Halbuki bu problemlerin tek başına düzeltilmesi iyi bir sonuç için genellikle yeterli değildir. O nedenle şikayetçi oldukları konulara ilaveten benim gördüğüm ve düzeltilmesi gerekli olan problemleri fark etmelerinde yardımcı olmaya çalışırım.

Bir plastik cerrah olarak burun estetiği ameliyatında benim amacım herkese aynı burnu yapmak değil, her hasta için; beklentilerine en yakın, yüz oranlarına en uygun, problemleri giderilmiş, fonksiyonları gözden geçirilerek sorunsuz bir burun ameliyatı gerçekleştirmektir.

Bu amaçla kliniğimde planlamanın bugünkü teknoloji ile en iyi şekilde yapılmasını sağlayan bilgisayarlı animasyon görüntüleme sistemini kullanarak hastalarımın ameliyat sonrasında nasıl bir sonuçla karşılaşacaklarını göstermeye ve hastamın hayal ettiği sonucu elde etmeye çalışıyorum.

Burnunun yeni şeklini hemen her açıdan sonucunu görebilme imkanı veren bu teknoloji sayesinde hastalarım endişe duydukları konularda daha rahat karar verebiliyorlar.

Burun estetiği ameliyatının planlamasın da bir diğer önemli ayak; burun cildinin kalınlığıdır. Burun cildi normalde burun kökünden burun ucuna doğru giderek kalınlaşır ve gözenekleri belirginleşir.

Burun cildi çok kalın olanlar ve çok ince olanlar da sorun olması ihtimali yüksektir. O nedenle de hastalar burun estetiği ameliyatından önce yeterli bilgilendirilmelidir.

Burun estetiği ameliyatı aslında bir iskelet ameliyatıdır. Bu ameliyat ile kıkırdakların ve burun kemiklerinin kendileri ve birbirleri arasındaki ilişkiler düzenlenir ve burun cildi bu değişikliklerin üzerini örter.

Cildinizin ince olması burun iskeletinizin tüm detaylarını gösterirken, çok kalın bir cilt tam tersi etki ile detayların görünmesine engel olmaktadır. Bu ayırımlar burun estetiği ameliyatı öncesinde net bir şekilde yapılarak hastaya gerekli bilgi verilmeli ve beklentileri bu özellik dikkate alınarak düzenlenmelidir.

Burun estetiğinde planlama neredeyse ameliyatın yarısıdır. Bu aşamada da bilgisayarlı görüntüleme ameliyatın en iyi şekilde planlanmasını sağlamakta ve biz plastik cerrahlara hangi bölgelerde etkili çalışmamız gerektiği konusunda ileri seviyede yardımcı olmaktadır.

Bilgisayarlı görüntüleme sistemleri bize sadece burun estetiği ameliyatında değil göğüs büyütme ameliyatlarında da çok yardımcı olmaktadır. Kullanacağımız protezin markasının seçiminden, protezin şekline, büyüklüğüne ve hacmine ameliyattan önce hasta ile birlikte rahatlıkla karar verilmesinde çok faydalı olmaktadır. Düz veya küçük göğüsleri olan bir hastanın ameliyat olmadan ameliyattan sonra tüm açılardan nasıl görüneceğini, hangi protezin hastaya daha uygun olduğunu gösterebilen bilgisayarlı görüntüleme sistemi hastaların karar vermelerine de yardımcı olmaktadır.
Bu teknoloji ile yakın zamanda yağ alma ameliyatı olan Vaser Liposuction sonrası görüntülerin hastaya ameliyattan önce gösterilebilmesi de mümkün olabilecektir.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Demet Says
0 # Burun estetiğinde fiyat aralığıDemet Says 2014-11-27 19:21
Burun estetiğinde fiyat aralığınız nedir, burun estetiği ameliyatı hangi hastanede olacak?
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.