Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

İple Burun Estetiği

İPLE BURUN ESTETİĞİ

Estetik Cerrahi de son yıllarda gelişme göstere tekniklerin başında herhalde iple askı tekniği gelmekte birçok ameliyatta artık iple asma tekniği kullanılabiliyor. Göğüs estetiklerin de burun estetiğin de kepçe kulak yanak asma gibi estetik müdahalelerde artık iple askı tekniği kullanılıyor.

Peki ama neden bu kadar talep görüyor avantajı nedir derseniz çok basit

Basit Burun Estetiği

İPLE BURUN ESTETİĞİ

Ameliyat daha basit lokal anestezi uygulaması ile rahatlıkla yapılması , hastanın bir saat içinde taburcu olması , normal hayata hızlı dönmesi, ameliyat izinin yok denecek kadar az olması , ameliyat süresinin 15 – 20 dk olması gibi bir çok müthiş avantajları var.

İple burun estetiği nasıl yapılıyor ?

İple burun estetiği ameliyatları en temel olarak burun içinden iki kaş arasında ki kemiğe bir ip ile burun ucunu asarak burun ucunun kaldırılması olarak tarif edebiliriz.

Ameliyat basit ve çok kısa ve oluşabilecek komplikasyonlar minumum. Tabi ki bu avantajları kesinlikle tercih sebebi olmasını gerektiriyor.

İPLE BURUN ESTETİĞİ

Kimler İple burun kaldırma için uygun ?

Bu sorunun cevabı yok. Bir estetik cerrahi doktoruna veya internet sitemiz üzerinden bize yakın plan çekilmiş burun fotoğraflarınızı gönderirseniz burun ucunuzun iple burun ucu estetiğine ne kadar uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu ameliyatı burun yapısı uygun ve burun ucu kaldırmak isteyen hastalarımız yaptırabilir.

Peki ya dezavantajları nedi ?

Bu ameliyatın tek bir dezavantajı sadece burun ucu kaldırmak isteyen hastalar için yapılabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda burun yapısının da yüz asimetrisine uygun olması gerekir.

Ameliyatsız Burun estetiği olur mu ?

Ameliyatsız derken kast edilen şey, kişinin genel anestezi almaması , ameliyat sonrasında bir gün hastanede kalmadan daha az açı çekerek daha az iz kalarak kısa ve pratik bir işlem olmasını ameliyatsız burun estetiği terimini doğrulayabilir. ameliyatsız burun estetiği dediğimiz işlemin içinde de mutlaka bir lokal anestezi ve hastane şartların da bu işlemin gerçekleştirilmiş olması şarttır. Aslında iple askı tekniği de bir ameliyattır fakat yukarıda saydığım nedenlerden dolayı ameliyat olamamış kadar rahattır.

Estetik Cerrahi de Son yıllarda gelişme göstere tekniklerin başında herhalde iple askı tekniği gelmekte. Birçok ameliyatta artık iple asma tekniği kullanılabiliyor. Göğüs estetiklerin de burun estetiğin de kepçe kulak yanak asma gibi estetik müdahalelerde artık iple askı tekniği kullanılıyor.

Peki ama neden bu kadar talep görüyor avantajı nedir derseniz çok basit…. ameliyat daha basit lokal anestezi uygulaması ile rahatlıkla yapılması , hastanın bir saat içinde taburcu olması , normal hayata hızlı dönmesi, ameliyat izinin yo denecek kadar az olması , ameliyat süresinin 15 – 20 dk olması gibi bir çok müthiş avantajları var.

iple burun estetiği

İple burun estetiği neden uygulanır?

Her burnun güzelleşmesi için farklı işlemler yapılır. Bazı insanlar burun kemerinden çok şikayetçi değildir ve yalnızca burun ucunun kaldırılmasını isterler. Burnun genel şeklinden memnun olan bu kişilerde kemiklerin hareketlendirilmesi gereksizdir. Günümüz şartlarında birçok kişi estetik işlemler sonrası günlük hayatına bir iki gün içinde hızla dönmek ister. Bu kişiler iple burun estetiği için uygun adaylardır .

İple burun estetiği kalıcı mıdır, burun ucu zamanla tekrar düşer mi?

İple burun estetiği tek bir yöntem değildir. Farklı uygulama şekilleri vardır. Doğru yöntem uygulanırsa burun ucunda düşme nadirdir. Eğer düşme olursa estetik cerrahınızın ne yapacağını kendisiyle konuşmanız gerekir.

İple burun estetiği sırasında burun kemeri de düzeltilebilir mi?

Burun ucunun kaldırılması ile burun kemeri de daha az göze çarpar hale gelir. Ayrıca gerekirse törpüleme yöntemi ile de burun kemeri yumuşatılır. Bu işlem sırasında da ağrı hissedilmez.

İple burun estetiği kimlere uygun değildir?

İple burun estetiği uygun kişilerde çok güzel bir yöntem olmakla beraber mucize değildir, diğer burun estetik ameliyatı yöntemleri gerekli ise iple burun estetiği yapılması yetersiz kalır. Her ameliyatta olduğu gibi burun şekli uygun hastalarda tercih edilir. Burun kemeri çok fazla olan, burun kemikleri ve ucu çok geniş kişilerde uygun değildir. Kabaca iple burun estetiği isteyen kişiler ayna karşısında burun uçlarını biraz kaldırınca mutlu oluyorlarsa iple burun estetiği için adaydırlar. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi estetik cerrahınızla yapacağınız görüşmede alabilirsiniz.

İple burun estetiği sonrası nefes nasıl etkilenir?

Burun ucunun düşük olması hava geçişini de olumsuz etkiler. İple burun estetiği olan kişiler daha rahat nefes aldıklarını belirtirler. Bununla birlikte nefes almayı zorlaştıran burun içi eğrilikleri, burun etlerinin aşırı büyüklüğü (konka hipertrofisi) gibi sebepler de vardır. Estetik plastik cerrahınız yapacağı muayenede bu konuda sizi aydınlatacaktır.

Tamponsuz ve Ağrısız Burun Estetiği (Burun Törpüleme ) Kavramı

Burun estetiğinde hastaların korktukları bazı noktalar vardır. Sonucun önceden kestirilememesi, sürpriz sonuçlar, anestezi, tampon, ağrı, kemik kırılması, morluk ve şişlik.

Elde edilen doğal ve yüzle uyumlu burun estetiği en önemli konu olmasına rağmen insan doğasında var olan ve çok da anlamlı olmayan bazı korkular her şeyin önüne geçer.

Bunlardan birisi tampon korkusudur. Henüz estetik cerrahinin çok gelişmediği dönemlerde kullanılan çok uzun ve çıkartılırken acı veren tampon öyküleri şehir efsanesi haline gelmiş görünüyor.

Artık günümüz modern burun estetiği kavramları içerisinde biliyoruz ki, tampon kullanılmadan burun operasyonu yapılabiliyor.

Burun estetiği sırasında burun içinde bulunan pembemsi yumuşak doku yapışık olduğu kıkırdaklardan ayrılır. Bunun amacı kıkırdakları daha rahat görebilmektir. Bazende eğri bir septumu ( burnu iki boşluğa ayıran ve destek veren yapı ) düzeltmek için bu işlem yapılır.

İşlem sonrası bu yumuşak doku kaldırıldığı yere yapıştırılmazsa ölü boşluk adı verilen boşluklar oluşur. Bu boşluklara biriken kan burun içinde kontrolsüz şişliklere neden olur. Bazen ise kalıcı şişlikler ile sonuçlanabilir.Bu kalıcı şişlikler burun içinde havanın akmasına engel oluşturabilir. Bu nedenle ölü boşlukların yapıştırılması gerekir.

Bunun en kolay yolu tampon olarak kabul edilir. Bu pembe dokuya basınç uygulayan tampon birkaç gün içinde yapışma sağlar. Tamponlar bu açıdan kolaylık getrirse de geleneksel tampon çıkartırken acı ve kanamaya neden olabileceği gibi, düzeltilmiş iskeleti de bozabilir.

Üstelik tutulduğu süre içerisinde kişi ağız nefesi almak zorunda kalacak, boğaz ve dudak kuruması gibi sıkınıtılar yanında yemek yeme dahi zor olacaktır. Bütün bunlar düşünüldüğünde tamponsuz burun estetiği cazip görünüyor.

Burnu içerden dikerek ya da doku yapıştırıcılar ile yapıştırarak yapılan bazı teknikler tamponu çoğu kişide gereksiz kılar. Yapılan işlem aslında çok basittir. Ne cerrahın yeteneğini gösterir ne de özel bir bilgi ve eğitim gerektirir. Yine de % 5 kadar olguda tampon kullanmak gerekli olabilir.

Burun içinde dikişle kapatılması zor derinlikler vardır. Bu durumda yapışmayan balonlu tamponlar ya da eriyen tamponlar iyi seçeneklerdir. Bir başka deyişle tamponsuz burun ameliyatı çoğu kişi için mümkündür. Yine de bazı zor ve karmaşık durumlarda tampon kullanmak kaçınılmazdır.<

Acısız ve ağrısız burun ameliyatı kavramına gelince…

Hasta uyuduktan sonra burna giden sinirlere bir uyuşturucu karışım yapılır. Bu karışım ağrılı bir uyaran vermeden uyuşturma ve hasta uyandıktan sonra ağrı hissetmemesini sağlama ya da ağrı kesicelere ihtiyacı azaltma ilkelerine dayanır.

Preemptif anestezi olarak adlandırılan bu teknik oldukça etkilidir. Karışım aynı zamanda damarları büzücü maddeler içerir ve kansız bir şekilde işlemin yapılmasınıı sağlar. Bu karışımın etkisi uzun sürelidir. Bu nedenle burun ameliyatı sonrası çoğunlukla acı ya ağrı hissedilmez. Günümüzde çoğu estetik cerrah için tekniğin bir parçası olmuştur.

Özel bir yetenek ya da eğitim gerektirmez.


Morluk konusuna gelince… Burun yan kemiklerinde işlem yapılacak ise göz altı morluğu hemen hemen kaçınılmazdır. Özellikle ince derili ve kan akışkanlığı fazla olan kişilerde daha belirgin olur. Yan kemiklere bir işlem yapılmayan kişilerde ise hemen hemen hiç morluk oluşmaz.

Kemik kırma konusuna gelince….Bu cümleyi duyan çoğu kişinin zihninde dehşetli sahneler canlanır. Bu nedenle bazı estetik cerrahlar kemik kırma yerine törpüleme, traşlama,mikro teknik gibi adlandırmalara giderler.

Bu durum euphemism olarak da bilinir. Benzer bir yolu çoğu kişi günlük yaşamda deneyimleriz. Dansöz yerine oryantal, meme yerine göğüs denmesi gibi. Bir başka deyişle rahatsızlık veren kelimeler yerine doğru olmasa da durumu yumuşatan kelimeler kullanılmaktadır.

Burun yanları için burun eni geniş olan kişilerde yaş ağaç kırığı olarak bilinen kemiğin zarını koruyarak kırma işlemi kaçınılmaz bir basamaktır.

İple burun estetiği fiyatı ne kadardır?

İple burun estetiği ücretleri hakkında estetik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Hasret Gön
+10 # burun estetiğiHasret Gön 2015-04-08 01:38
burun estetiği fiyatları
Reply | Reply with quote | Quote
onur
+10 # İple Burun Estetiğionur 2015-04-12 18:08
Merhaba ben basit burun estetigi yaptiracagim bu konuda bana yardimci olurmusunuz. Tesekkurler
Reply | Reply with quote | Quote
Merve Says
+10 # Iple burun ucumu kaldirmak istiyorumMerve Says 2015-05-20 16:52
Iple burun ucumu kaldirmak istiyorum
Reply | Reply with quote | Quote
Azer Says
+6 # Basit Burun EstetiğiAzer Says 2015-07-17 20:36
Basit Burun Estetiği hakkında bilgi almak istiyorum. Ayrıca basit burun estetiği fiyatları normal burun estetiği fiyatlarıyla karşılaştırdığınızda fiyat farkı var mıdır
Reply | Reply with quote | Quote
Ahu Says
+3 # Ameliyatsız Burun EstetiğiAhu Says 2015-12-22 19:30
Ameliyatsız burun estetiğine uygun bir burnum varmı bilmiyorum ama ameliyattan korktuğum ve bazı antibiyotiklere alerjim olduğu için cesaret edememiştim. Eğer ameliyatsız dolgu ile düzelme mümkün olursa randevu talep ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
İsmail
+4 # CVP: İple Burun Estetiğiİsmail 2016-06-13 10:49
Iple burun asmanın fıtatını ogrenebilirmiyım
Reply | Reply with quote | Quote
Hamza Demir
+2 # iple burun estetiğiHamza Demir 2016-08-11 17:07
iple burun estetiği hakkında bilgi verir misiniz benim burnum birazcık eğri ama burun ucunu hafif kaldırdığımda sorun kalmıyor bana uygun mudur bu tip bir ameliyat?
Reply | Reply with quote | Quote
Eda Yalçın
+3 # İPLE BURUN KALDIRMAEda Yalçın 2016-09-30 14:39
İple burun kaldırma ve normal estetik burun ameliyatı hakkında acil fiyat bilgisi hakkımda desteğinizi Rica ederim.tesekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote
Hülya gözükara
+1 # Ameliyatsız burun ucu kaldırmaHülya gözükara 2016-10-18 18:11
Ameliyatsiz burnumun ucundan estetik olmak istiyorum günlük hayatimda rahatsiz oluyorum ön profil resmi çekilmekten son derece gicik oluyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
azer alioğlu
-2 # iple burun ucu kaldırma ameliyatıazer alioğlu 2017-01-09 07:38
iple burun ucu kaldırma ameliyatı yapıyor musunuz ve iple burun ucu ameliyatı fiyatları nedir?
Reply | Reply with quote | Quote
ALİ EROĞLU
-1 # İPLE BURUN ESTETİĞİALİ EROĞLU 2017-01-14 06:56
iple burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum.mümkünse iple burun estetiği fiyatı nedir acaba?mümkün değilse başka ne önerirsiniz?teşekkürler.
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.