Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Estetik burun ameliyatı açık ve kapalı teknikler

Açık ve Kapalı Teknikler - Rinoplasti Estetik Burun Ameliyatı Teknikleri

Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Teknikleri Açık ve Kapalı Teknikler

burunteknik

 

Estetik burun ameliyatı iki farklı teknikle yapılabilir: Açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti.

Açık burun ameliyatı tekniği bugün belki de dünyada en çok tercih edilen burun estetiği tekniğidir.

Burun estetiğinde açık cerrahi tekniği mi yoksa kapalı cerrahi tekniği mi yapılmalı?” sorusu hala hastalarımızın bize yönelttiği en sık sorulardan biridir.

 

Bu tercih doktorunuza bırakılmalıdır çünkü sizin problemlerinizin giderilebilmesi için en uygun yönteme doktorunuz karar verecektir.

Açık burun ameliyatında, burun deliklerinin ortasındaki deri kesilir ve burun derisi, burun iskeleti üzerinden sıyrıldıktan sonra ameliyat, burun anatomisini oluşturan yapılar görülerek gerçekleştirilir.

Kapalı burun ameliyatı teknikte ise bu kesi yoktur. Tüm ameliyat, burun deliklerinin içinden yapılır. İki ameliyat tekniği de birbirinden çok farklı strateji gerektirmektedir

  • Açık ameliyat tekniği, uzun süren şişlik ve burun altındaki yara izine rağmen nispeten daha kontrollüdür. Şimdiye kadar bu izden rahatsız olan bir hastam olmadığını da belirtmek isterim.
  • Kapalı ameliyat tekniği yapması ve kontrolü zordur. Ancak şişlikler daha çabuk inmekte, cilt değişiklikleri daha az olmaktadır.

Kapalı ameliyat görmeden yapılan ameliyattır. Kontur çizgileriyle burnu değerlendirmek, cilt altındaki kıkırdakları görmemizi sağlar. İyi muayene ile problemi çok iyi belirlemek mümkündür. Ancak bazı hastalarda, kapalı teknik artık yetersiz kalmakta ve açık teknik daha iyi sonuçlar vermektedir.

Burun ucunda ciddi şekil bozukluğu varsa, daha önce yapılmış ameliyatlar nedeniyle asimetriler meydana gelmişse açık teknik tercih edilmelidir. Burun ucu çok güzel olan bir hastanın, Burun ucunu bir miktar hareket ettirmek yeterli olduğunda açık tekniğe ihtiyaç kalmamaktadır.

Son dönemde açık teknik daha çok tercih ediliyor diye, kapalı teknikler terk ediliyormuş havası yaratılmakta doğru değildir.

İyi sonuca ulaşmak için gerekiyorsa, açık teknik tercih edilmelidir.

Bazı burunlarda ise kapalı tekniğin çabuk iyileşme avantajından yararlanılmalıdır.

  • Kapalı burun ameliyatında kesiler burun kanatlarının iç kısmından yapılır ve oradan çalışılır.
  • Kapalı ameliyat yapan bir cerrahın ne yaptığını yanındaki asistanı bile göremez.
  • Açık ve kapalı teknik arasında ameliyat süresi bakımından büyük fark bir yoktur.

Op. Dr. Alper Bayraktar

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi çerçevesinde estetik ameliyat fiyatlarını internet sayfamız üzerinden paylaşamıyoruz Fiyat bilgisi almak için lütfen bu linke tıklayınız bilgi edinme formunu veya iletişim menüsündeki formu doldurarak yada 0224 233 57 00 - 58 00 telefonlardan bizi arayarak ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Ceyda Says
+1 # Burun Estetiği RandevuCeyda Says 2014-11-27 20:23
Burun estetiği için randevu almak istiyorum Alper bey
Reply | Reply with quote | Quote
Mesut Says
+1 # Burun Ameliyat TeknikleriMesut Says 2014-11-27 20:26
Burun ucu Estetiği ameliyatı için öngörüşme talep ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Gönül Says
+2 # Burun Estetik Operasyonu Açık ve Kapalı TekniklerGönül Says 2014-11-27 20:27
Burun estetik operasyonu için salı veya çarşamba günü randevu talep ediyorum. Teşekkürler...
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.