Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Ameliyat Sonrası Burnun İyileşmesi Ne Kadar Zaman Alır ?

Burun estetiği Ameliyat Sonrası

Ameliyat Sonrası Burnun İyileşmesi Ne Kadar Zaman Alır ?

Ameliyat Sonrası Burnun İyileşmesi Ne Kadar Zaman Alır?

Öncelikle ameliyat sonrası için doktorun yönergelerini uygulamak, burunda oluşabilecek morluk, şişlik ve ödem oluşumu açısından önem taşımaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarından sonrasında iyileşme zamanla olmaktadır. Ameliyatın tipine göre iyileşme 6 ile 12 ay sürebilmektedir.  Bu süreçte burun ilk haftalarda daha çabuk şekil değiştirirken, sonraki haftalarda bu şekil değişikliği daha yavaş olmaktadır.

Bu yüzden ameliyattan sonra burunda çok fazla ödem olması burunun istenen görüntüsünü hemen oluşturmayabilir. Zamanla burundaki ödemin azalacağı ve cilt normal kalınlığına ulaşacağı için burun istenilen şekle belli bir süre sonra gelecektir.

Aynı zamanda ameliyat sonrası istenilen sonucun oluşması ameliyat sırasında kullanılan tekniğe ve yapılan işlemlere bağlıdır. Burunda zamanla oluşan farklılıklar için doktorla birlikte takip edilmesi gerekmektedir.

Ameliyat Sonrası Morluk ve Şişliklerim Ne Zaman Geçer?

Burun estetiği sonrasında oluşabilecek durumlardan biri göz etrafındaki şişlik ve morluklardır. Burun ameliyatı esnasında kullanılan kanama kesici ilaçlar sayesinde morarma ve şişme şikayetlerini daha aza indirgemektedir.

Ameliyat sonrası en az 2 gün boyunca göz çevresine belirli aralıklar ile 15 dakikalık uygulanacak buz kompresi uygulaması hastanın şikayetlerinin daha çabuk minimal dereceye indirecektir.  Bu esnada burundaki alçı korunmalıdır.

Ameliyat sonrasında oluşan morluklar 7. günde ilk günlere göre yarı yarıya azalır. 14 ila 21. günler arasında ise morluk tamamen geçer. Şişliklerin tamamen geçmesi ise altı ayı bulur. Sizi rahatsız etmeyecek düzeyde bir ödem ise daha uzun sürede kaybolacaktır.

Rinoplasti Sonrasında Neleri Yapmaktan Kaçınmalıyım?

Burun ameliyatı tamamlandıktan sonra evde istirahat edilmelidir. Ancak 2 gün sonrasında okul ya da çok yorucu olmayan iş hayatına dönebilirler. Günlük rutine geri dönmek ise birkaç haftayı alabilir.

Kesinlikle hasta normal günlük hayata geçmeden önce cerrahından daha ayrıntılı bilgi almalıdır. Estetik ameliyatını olan kişi yüksek efor (koşma, yüzme vs.) gerektiren hareket ve egzersizlerden en az 2 hafta kaçınmalıdır. 8 hafta süre ile burnunuzu koruyunuz ve makyaj yaparken, yüzünüzü yıkarken nazik ve dikkatli olunuz.

Aynı zamanda eğer gözlük kullanıyorsanız, burundaki atel çıkarıldıktan sonra gözlük kullanımına dikkat ediniz ve 2 ay boyunca gözlük ayakları burun sırtına oturmamalıdır.

Gerek duyulduğu halde kontak lensleri kullanmanız daha faydalı olacaktır. Doktorunuz kontrole sık sık çağıracaktır.

Kontrollerinizde her hangi bir şikayetiniz varsa bunu lütfen doktorunuz ile paylaşın ve sormaktan çekinmeyin.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.