Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?

Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?

BURUN ESTETİĞİ EN İYİ ESTETİK CERRAH

"Burnum niye bu kadar büyük", "Fotoğrafta burnum düşük çıkmış, bir daha yandan fotoğraf çektirmiyeceğim" veya "Sırf burnumun kemeri yüzünden istediğim güneş gözlüğünü alamıyorum"...

Burnunun şeklinden memnun olmayan ve bununla birlikte nefes alıp verme problemi olan hastalar estetik operasyona başvuruyor.

Burnunuz kemerli olabilir ve aynaya baktığınızda bu gözünüze takılabilir. Eğer Bu kemeri aldırırsam kendimi daha iyi hissederim diyorsanız, bu böyle bir ameliyat için doğru bir motivasyondur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Künyesi

RİNOPLASTİAnestezi: Genel, lokal veya sedasyon.
Ameliyatın süresi: 1-2 saat.
Hastanede kalma süresi: 3-4 saat veya bir gece. Refakatçi gerekebilir.
Ameliyat sonrası: Burnu stabil hale getirmek için bir hafta boyunca splint denilen bir alçı kullanılır. Ameliyattan dolayı burun çevresi ve göz altlarında şişme ve morluk görülebilmektedir.
İyileşme: 3-4 gün içinde hafif işler; 1 hafta sonra işe dönme; 1 ay boyunca ağır spor, ağır iş, uzun süre eğilmek ve gözlük kullanmak yasak; 1 ay sonra sportif aktiviteler serbest.
Kesin sonuç: 1-1.5 yıl.

Burun estetiğinin amacı, burnun şekli, büyüklüğü ve genel görüntüsünde değişiklikler yaparak burnu yüz ile uyumlu bir hale getirmektir.

Burun estetiği ile burun uzaltabilir veya kısaltabilirküçültebilir veya büyütebilir, şekli değiştirilebilir, kontüründe değişiklikler yapılabilir, burun deliklerini küçültülebilir, "kemer" olarak ifade ettiğimiz üst kısmındaki kemik yapı küçültülüp daha oyuk bir görüntü kazandırılabilir, kalkıklığı artırılabilir,  burun ucu sivriltilebilir veya yuvarlaklaştırılabilir.

Burnun kemik veya kıkırdak yapıları ile ilgili değişiklikler yapılabilir. Bütün bunların ne kadar ve ne şekilde gerçekleşeceği ancak kemik kıkırdak ve yumuşak dokuların doktor tarafından muayene edilmesinden sonra anlaşılabilir.

Her insanın burun kemiğinin gözle görülür veya görülmez derecede eğri olması oldukça normaldir ve bu duruma sıkça rastlanır. Deviasyonu olan bir septum, eğer hava yollarını kapatacak derecede eğriyse nefes alma zorluğuna yol açabilir.

Böyle bir durumda bu eğrilik burun estetiği operasyonu kapsamında düzeltilmektedir ki bu işleme septoplasti adı verilir. Ancak ne alerji ne de burun akmaları septoplasti ya da rinoplasti ile çözümlenemez.

Zlatan Ibrahimovic burun estetiği yaptırdı

BURUN ESTETİĞİ İÇİN UYGUN BİR ADAYDA AŞAĞIDAKİ ÖZELLİKLERDEN EN AZ BİR TANESİ BULUNMALI

  • Burun yüze göre geniş veya uzundur.
  • Burun kemiği kırık ya da eğridir.
  • Kaza veya darbe gibi bir nedenden dolayı burnun şekli değişmiştir.
  • Burnun iki tarafında gözle görülür bir asimetri bulunmaktadır.
  • Yan profilden bakıldığında burun ucu düşüktür.
  • Burun delikleri burnun genel şekline uygun değildir.
  • Burun ile dudak arasındaki açı çok dar veya çok geniştir.
  • Burun sırtında kemer yapısı mevcuttur.

Burun estetiği ile kusursuz bir buruna kavuşmak mümkün müdür?

Burun yapımız başlangıçta da mükemmel değildir. Hasta çoğunlukla kafasında bir burun şekli hayal eder; ancak burnun yeni şekli ancak eski şeklinde yapılan değişikliklere göre belirlenir, yani tıbbi yöntemlerle kişinin istediği bir burna milimetrik ölçümlerle ulaşması mümkün değildir.

Bu nedenle ameliyattan en memnun kalan hastalar, burnunda yapılacak değişiklikler konusunda aşırı beklentileri olmayan, yüzüne yakışacak bir burun ile tatmin olma eğilimindeki hastalardır. Ayrıca burnun yeni şekliyle yüzün ifadesinde güzel bir değişiklik elde etmek mümkün olsa bile, yepyeni bir görüntüye kavuşmak mümkün değildir.

Bütün bunları ameliyatı gerçekleştirecek olan hekim ile görüşmek, ameliyat sonrası hayal kırıklıklarını en aza indirmek açısından çok önemlidir.

Örneğin, burun estetiği operasyonundan sonra da burun bir miktar asimetrik kalmaya devam edecektir, çünkü burnun her iki tarafının ameliyatlı veya ameliyatsız tıpa tıp eşit olması mümkün değildir.

Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?

Hasta adayının bir resimde beğendiği burunu elde etme şansı var mıdır?

Burun estetiğinde elde edilmesi planlanan sonuç yüzün diğer organlarına yani çeneye, gözlere ve yanaklara uyumlu bir burundur. Bu nedenle bir başka kişide beğenilen burnun hasta adayında da aynı sonucu verme olasılığı çok düşüktür.

Burun operasyonlarından en çok memnun olan hastalar, burnuyla ilgili spesifik olarak ne istediğini bilen ve operasyonun limitleri olduğunu kabullenen hastalardır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında hayal ettikleri burna kavuşamama ihtimalini de göz önünde bulundurmaları gerekir. Bu nedenle ne istediğinden emin olmak ve hekimle iyi bir diyaloğa girmek çok önemlidir.

Bunun yanı sıra hastanın kendi fotoğrafı üzerinde oynamak da yanıltıcı olabilmektedir; çünkü fotoğraf üzerinde yapılan değişiklikler elektronik ortamda, bilgisayar araç ve gereçleri ile ekran üzerinde yapılırken, ameliyat sırasında yapılan değişiklikler gerçek insan dokusunun üzerinde ve insan becerileri ile gerçekleştirilir. Dolayısıyla ekranda elde edilen "mükemmel" burna ameliyatla ulaşmak mümkün olmayabilir.

Burun estetiği ameliyatının riskleri nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla burun kemiğinin uygun şekilde kesilmesiyle gerçekleştirildiği için oldukça komplike bir estetik operasyondur. Anesteziye ilişkin birtakım risklerin yanı sıra, burun operasyonunda kanama, enfeksiyon, akıntı, nefes alma güçlüğü ve nadiren koku almada geçici bir kayıp olabilmektedir. Burun kemik ve kıkırdaklarının en son şeklini almasından ve dikişlerin alınması/erimesinin ardından burun ucunun bir miktar düşmesi normaldir. Operasyon bu düşmeyi göze alarak gerçekleştirilmektedir.

İkinci bir operasyon geçirme olasılığı nedir?

Bazı durumlarda hasta iyileşmesi ve benzeri bazı nedenlerden dolayı ya da hastanın istediği ikincil değişiklikler nedeniyle ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu ikinci operasyon asıl ameliyatta elde edilen sonuçları daha da mükemmel hale getirmek amacıyla çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İkinci bir operasyon için 6 ila 12 ay arasında değişen bir bekleme süresi olmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı sonrası ne kadar ağrı oluyor?
Ameliyat sonrasında sadece hafif bir ağrı beklenmektedir. Şişkinlik ve özellikle gözlerin altında morluk olması normaldir, ancak bu bölgelerde ağrı fazla hissedilmez. Göz ve çevresinde şişlik ve morluğu azaltmak amacıyla soğuk kompres uygulanabilir. Nefes almayı kolaylaştırmak için buhar uygulaması yapılabilir. Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca burundan biraz kan gelmesi normaldir.

Estetik burun ameliyatları burunun gerek fonksiyonel, nefes alma, gerekse estetik, dış görünüş, ihtiyaçlarını karşılayan bir operasyondur. Ameliyatta amaç yüzün diğer ölçülerine uyan, doğal bir görüntüye sahip bir burun yapısının şekillendirilmesidir.

Op.Dr.Alper Bayraktar size konu ile ilgili daha detaylı bilgi verecek ve size özel planlamada nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda sizi aydınlatacaktır.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Can Says
+1 # Çevremde burnumla ilgili olumlu tepkiler aldımCan Says 2014-12-05 11:52
Burnumda kemik olduğu için nefes alma zorluğu yaşıyordum. Görünüş olarak da burnumda düşüklük vardı. Ameliyat olmak için doktor arayışındaydım. İnternetteki olumlu yorumlardan Op.Dr.Alper Bayraktar ile görüşmeye karar verdim. İlk görüşmede beni ameliyata ikna etti. Her şeyden önce gerçekçi vaatlerde bulunduğu için doktoruma güvendim. Eski hastalarının ameliyat öncesi-sonrası resimlerini gösterdi. Her hastanın burnu yüzüne orantılı yapılmış ve kesinlikle kişiye özel birbirine benzemeyen burunlar gördüm. Ameliyatım rüya gibi geçti ne olduğunu anlamadan uyandım.Çevremde burnumla ilgili olumlu tepkiler aldım. Yeni taştığım insanlar ameliyat olduğumu anlamadı bile. Ameliyat sonucundan ve doktorumun ilgisinden son derece memnun kaldım. Ben Alper Bey'le olumlu yorumlar sayesinde tanıştım. Ve bu yüzden memnuniyetimi sizlerle paylaşmak istedim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
Reply | Reply with quote | Quote
Nagihan Says
+1 # Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?Nagihan Says 2014-12-05 11:54
Merhaba ben burnumu yaptirmak istiyorum ucreti.nedir.Aciklama yapar misiniz ?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayraktar
+1 # CVP: Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?Op.DrAlper Bayraktar 2014-12-05 11:56
Nagihan hanım merhaba, buyrun sizi misafir edelim 0224 233 57 00 bana ulaşabilirsiniz .. iyi dileklerimle..
Reply | Reply with quote | Quote
Ebru Says
-1 # Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?Ebru Says 2014-12-05 11:59
Sadece burun estetiğimi yapıyorsunuz ?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.Dr.Alper Bayrakta
+2 # CVP: Burun Estetiği Ameliyatı için uygun özelliklere sahip misiniz?Op.Dr.Alper Bayrakta 2014-12-05 12:01
Op.Dr.Alper Bayraktar' ın Cevabı
En çok burun ve meme estetiği yapıyorum, diğer estetik cerrahi uygulamalarımı www.bursaestetik.com.tr adresinden bakabilirsiniz
Reply | Reply with quote | Quote
Eda
+2 # idiyopatik kifoskolyoz ameliyati oldumEda 2014-12-05 12:09
Ben burnumu yaptirmak istiyorum yuzume göre cok genis ve kemik cikintisi var ama 2 bucuk ay önce idiyopatik kifoskolyoz ameliyati oldum ne kadar beklemem gerekir?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayraktar
-1 # CVP: idiyopatik kifoskolyoz ameliyati oldumOp.DrAlper Bayraktar 2014-12-05 12:10
Op.Dr.Alper Bayraktar' ın Cevabı
Eda hanım merhabalar, geçmiş olsun 6. ay sonrası ön görüşmeye beklerim, iyi dileklerimle
Reply | Reply with quote | Quote
Hanife Says
+1 # muayeneHanife Says 2014-12-05 12:12
Muayenehanenize gelmek istiyorumda hangi günler ordasiniz ?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayraktar
+2 # CVP: muayeneOp.DrAlper Bayraktar 2014-12-05 12:13
Hafta içi 10.00-21.00 beklerim.
Reply | Reply with quote | Quote
Ümran
+1 # ÜmranÜmran 2014-12-05 12:15
Burun ücretleri ne kadar?
Reply | Reply with quote | Quote
Esra Says
+1 # soruEsra Says 2014-12-05 12:14
Burun yaptırma ücretiniz ne kadar ?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayraktar
+1 # CVP: soruOp.DrAlper Bayraktar 2014-12-05 12:18
Maliyet bilgisini buradan veremiyoruz, muayeneye ücretsiz sizi beklerim
Reply | Reply with quote | Quote
Fatmagül Says
+1 # ...Fatmagül Says 2014-12-05 12:21
Hocam mrb benim problemim burnumda estetik olmak istiyorum ama korkularım var burnumdaki problem burnum yüzüme göre cok genis ve burun kanatlarım cok büyük lokal olarak operasyon gecirebilirmiyi m yada tamponsuZ göz altlarım morarmadan ameliyat Olabilirmiyim ?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayraktar
+1 # CVP: ...Op.DrAlper Bayraktar 2014-12-05 12:22
Daha detaylı bilgi için sizi ön görüşmeye beklerim.
Reply | Reply with quote | Quote
Aynur Says
+1 # burun estetiği yaptırmak istiyorumAynur Says 2014-12-05 12:24
Merhaba bende.burun estetiği yaptırmak istiyorum ama agrısı morluklar bandaj bunlar ne kadar duracak nasıl olacak yada tek ameliyat ile halledilebilir mi bunlar ı merak ediyorum açıklarsanız cok mutlu olurum.
Reply | Reply with quote | Quote
Zeliha Says
+1 # burun estetiği yaptırmak istiyorumZeliha Says 2014-12-05 12:25
Mrb ben burun estetigi istiyorum nasil ulasabilirim size yardimci olabilir misiniz?
Reply | Reply with quote | Quote
Op.DrAlper Bayrakta
0 # CVP: burun estetiği yaptırmak istiyorumOp.DrAlper Bayrakta 2014-12-05 12:28
email adresinden ulaşabilirsiniz .
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.