Sanal Burun Tasarımı -  Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin!    Resim Gönder

Op.Dr.Alper Bayraktar Bursa Burun Estetiği Merkezi

 • All
 • BURUNAMELİYATLARI
 • BURUNESTETİĞİ
 • BURUNUCUESTETİĞİ
 • REVİZYONBURUNESTETİĞİ
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

Burun Estetiği

Burun Estetiği, estetik burun ameliyatı rinoplasti, burnun görünümünü iyileştirmek  için yapılan cerrahi burun estetiği uygulamasıdır.

Burun görünümlerinin iyileştirilmesi için, her yıl bir milyondan fazla kişi yüz ve plastik cerrahına başvurarak rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır.

Burun estetiği ile yüzün tam ortasında yer alan ve görünümü oldukça etkilen burna şekil verilebilir. Diğer ismi rinoplasti olan Burun estetiği sayesinde burun ucu yukarı kaldırılabilir, burun küçültülüp kemik çıkıntısı düzeltilebilir, burun daraltılabilir, burundan kaynaklı nefes problemleri çözümlenebilir. Burnun görünümünü iyileştirmek ve hastanın genel morfolojisini analiz ederek yeniden şekil verme işlemine rinoplasti veya burun estetiği denilmektedir.


 Burun estetiği estetik cerrah tarafından uzmanlık gerekteren iştirBurun estetiği ameliyatının başarı kriteri doğal ve güzel bir burundur. 

Burun estetiği, ameliyatlarını çok sayıda yapmış ve her zaman kendini geliştirmeyi hedefleyen doktorları, doğal sonuçlar elde etmeniz için tavsiye ederim.

Burun Estetiği Ameliyatı İlk Muayene

burun estetiği ilk muayene

Burun estetiği ameliyatı için ilk görüşmeye gidildiğinde, hastanın neler beklediği ve neler istediği çok net bir şekilde anlatılmalıdır. İlk görüşmede estetik cerrahınız size burnunuzun hangi bölgesinden şikayetiniz olduğunu, nefes alıp vermekte zorluğunuz olup olmadığını soracaktır.

Doktor bu isteklerin ne denli karşılanabileceğini, tecrübe ve deneyimleri ile hastaya açık bir şekilde anlatarak burnunuzun yeni şekli hakkındaki düşüncelerinizi tartaşacaktır. Bu muayenede kişi yeni burnu hakkında doktorundan bilgi alır ve nasıl bir burun istediğini anlatır.

Estetik olarak düzeltilmesini istediğiniz problemlerin yanı sıra burundan nefes almanızda sorun olup olmadığı, burun akıntısı, genize akıntı ve baş ağrısı şikayetlerinizin olup olmadığını belirlemeniz bu ameliyat sırasında burun bölgesindeki diğer problemlerinizin de saptanarak çözülmesinde doktorunuza yardımcı olacaktır.

Estetik cerrahi doktorumuz  bilgisayarda hastanın yüzüne uyarlanmış burun tasarımını çizer ve cerrahınız kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini ameliyatın yapılacağı hastaneyi, riskleri ve maliyetini size anlatacaktır. Yeni burun tasarımı hasta tarafından da beğenildikten sonra burun estetiği ameliyat günü verilir.

Burun estetiği (Rinoplasti) hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?
Burun Estetiği
Burnunuzu yeniden şekillendirilmesi ile görünümünü geliştirmek isteyen ve müdahale veya  estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır. Bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir.  Burun estetiği hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Burun Estetiği

Burun estetiği, burnun boyutunu küçültmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burundaki kemik çıkıntıları yok etmek veya burun ile üst dudak arasındaki dar açıyı düzeltmek için uygulanır. Bazı hastalarda burun hatlarını iyileştirmek için doku eklemek gerekebilir. Bu değişikliklerden biri veya hepsi tek bir ameliyat sırasında yapılabilir.

(Şekil 1). Burnun büyüklüğü, istenen değişikliklerin neler olduğuna ve cerrahınızın sizin için neyi uygun gördüğüne bağlıdır. Doktorunun tavsiyesine göre, ancak bir hastanede burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Burun Estetiği Nedir?

Şekil 1: Burun estetiği için aday hastanın yandan görünüm; büyük burun, nasal hump, geniş burun ucu, üst dudakta darlık

Burun ameliyatı, burun bölgesinin uyuşturulduğu lokal anestezi altında veya genel anestezi kullanılarak yapılır. Anestezi verilmeden önce rahatlamanız için sakinleştirici ilaç verilir. Sedatif ilaç ve lokal anestezi ameliyat sırasında rahat olmanızı sağlayacaktır. Eğer genel anestezi uygulanacaksa, tüm operasyon boyunca uyursunuz.

Burun ameliyatlarında, burun deliklerinin içinde, çalışma yapılacak yere doğru kesi yapılır (Şekil 2). Bu kesi, cerraha burnun yeniden şekillenmesi ve dış görünüşünün değiştirmesi için kıkırdak ve kemiğe ulaşmasını sağlar.

Burun estetiği

Burun Estetiği – Rinoplasti

Şekil 2: Burun deliği içinde dışardan görünmeyecek mukoza kesisi ile tüm kıkırdak ve kemik yapılara ulaşılır.

Şekil 3: Burnun üstündeki kemik çıkıntı alındıktan bir sonra, kemikler kesilerek çatı kapatılır ve kemikler yeniden şekillendirilmiş olur

Burnun üzerindeki kemik çıkıntı, testere ve oyucu bir alet kullanılarak düzeltilir. Daha sonra burun kemikleri daha dar bir köprü formu oluşturacak şekilde biraraya getirili (Şekil 3). Kıkırdak uzaklaştırılarak burun ucunun boyutu küçültülür ve daha iyi bir burun görünümü sağlanır( Şekil 4 ). Burnun alt tarafı ile üst dudak arasındaki açıyı düzeltmek için, burun ucu kaldırılır. Bu, septumun (her iki burun deliğini birbirinden ayırak kıkırdak) burun deliklerindeki kesiler boyunca biçimlendirilmesiyle başarılır. (Şekil 5).

Büyük bir kemik çıkıntı düzeltiliyorsa burun tabanı maalesef geniş kalır. Bunu daraltmak için, küçük kama şeklinde deri bu bölgeden uzaklaştırılır ve burun delikleri orta hatta yaklaştırılır( Şekil 6). Cerrahi sonrası, bant ve plastik veya plasterden oluşan alçı (splint) ile burnun yeni şeklinde kemik ve kıkırdağı sabitler( Şekil 7 ).

Burun-Estetiği

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Şekil 4: Burun ucundaki kıkırdaklar küçültülerek burun ucunun incelmesi ve yükselmesi sağlanır.

Şekil 5: Burun ile dudak arasındaki açı, septum kıkırdağının ön kısmı kesilerek artırılır.

Burun Estetiği – Rinoplasti

Şekil 6: Burun delikleri genişse tabanlarından kesi ve fazlalık deri çıkartılarak daraltma yapılır

Özellikle, septal cerrahi uygulanmışsa, tamponlar burun septumunu ve yeni açılan hava yollarını korumak için yerleştirilir.

Burun Ameliyatı genellikle 1.5-2 saat sürer. Daha uzun sürmesi cerrahinin büyüklüğüne bağlıdır.


Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, ilaçla kolayca kontrol altına alınabilecek biraz ağrınız olabilir. Başınızı hafif yukarıda tutmanız ve operasyon sonrası morluk ve şişliği azaltmak için gözlerinize soğuk kompres yapmanız önerilecektir.

Open Rhinoplasty (Nose Job) from Safer Cosmetic Surgery

O

Burun estetiği

Şekil 7: Burundaki yeni kemik ve kıkırdak şeklini korumak için alçı veya splint ile atelleme yapılır.

Cerrah Op.Dr.Alper Bayraktar burun deliklerinde kesiler yapar ve cilt dokusunun dekolmanı taşır. Ameliyat sırasında lazer ve vasokonstriktörlerdir sınır kanama infiltrasyonu kullanılması ve daha hızlı bir ameliyat sonrası iyileşme sağlar.

Iç dikiş ek olarak burun ucu ve doku yeni biçimde dengelenmesi ve kazara hasar görmesini burun korunması için arka koruyucu maske altında ameliyat bandı uygulanır. Burun estetiği ameliyatından sonra kliniğimizde birkaç saat istirahat edebilirsiniz.

 

Burun Estetiği Sonrası

Ameliyatınız bitti. Peki şimdi neler yapmanız gerekiyor, iyileşme sürecinde neler yaşayabilirsiniz. Aşağıdaki maddelere bir göz atın isterseniz.

 • Burun Estetiği - Rinoplasti SonrasıYorgunluk ve uyuşukluk gibi tamamen normal belirtiler olacak. Yerel bir şişme normaldir; Birkaç hafta içinde kafa, şişme ve ödem hafif olmak ve sonunda kaybolmaya başlar. Ani hareketlerden kaçınılmalıdır, yaklaşık 14 gün boyunca koruyucu maske giyilmelidir.
 • Reçete, Op.Dr.Alper Bayraktar'ın vermiş olduğu ilaçlar düzenli olarak alınmalıdır. Tebliğ edilecek tarihlerine göre genellikle 2 gün sonra pansuman alınacaktır.
 • Aksi söylenmediği takdirde yüzünüze buz uygulaması yapmayın.
 • Lütfen doktorunuz aksini söylemediği takdirde ameliyattan 48 saat sonra mutlaka duşunuzu alın. Suyun çok sıcak olmamasına, ılık veya ılıktan daha soğuk olmasına dikkat edin. Sabun ve şampuan kullanın. Burun ateline su değmesinde hiçbir sakınca yoktur. Duştan sonra havlu ile minik dokunuşlar yaparak kurulayabilir veya saç kurutma makinesiyle atelinizi kurutabilirsiniz.
 • Ameliyattan sonra 1 hafta kadar bedensel aktivitelerden kaçınmalısınız. Alkol ve sigara kullanmamalısınız. Ameliyat sonrası ilk 5 gün çok uzun telefon konuşmalarından da kaçınmak gerekiyor.
 • Ameliyattan sonraki ilk 6 ay boyunca burun şeklinizde değişiklikler olacak, burun oturup daha doğal bir hale dönecektir. Özellikle erken dönemde burnunuza yönelik çevrenizin yaptığı yorumlardan etkilenmeyiz. Gönderdiğiniz resimlerle sizde oluşan değişiklik görülecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı sonrası Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği sırasında ve sonrasında ağrı şiddeti nedir ?

Burun estetiği - Rinoplasti sırasında ve sonrasında ağrı şiddeti nedir ?Ameliyat sırasında ' rinoplasti ameliyatı lokal anestezi etkisinde olduğundan hasta hiç acı hissetmiyorintravenöz sedasyon nedeniyle hasta uyanık değildir.

Ameliyat sonrasında sadece hafif bir ağrı beklenmektedir. Şişkinlik ve özellikle gözlerin altında morluk olması normaldir, ancak bu bölgelerde ağrı fazla hissedilmez.

Göz ve çevresinde şişlik ve morluğu azaltmak amacıyla soğuk kompres uygulanabilir. Nefes almayı kolaylaştırmak için buhar uygulaması yapılabilir. Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca burundan biraz kan gelmesi normaldir.

Operasyondan sonra kişilerin burnuna alçı konulmaktadır. Operasyondan sonra 7 gün kalması gerekmektedir. Tıbbi bir süredir. Bu süre sonunda sadece ameliyatı yapan plastik cerrah tarafından çıkartılması gerekmektedir.

Burnunuzda 7 gün durduğu sürece ağrısı veya acısı yoktur. Çıkartılırken de bir acı veya ağrı hissetmezsiniz.

Hem burun şeklinin düzeltildiği hem de burun içi problemlerinin giderildiği estetik burun ameliyatlarında bazen, tampon kullanmak gerekebilmektedir. Günümüzde silikon tamponlar kullanılmaktadır.

Ameliyat sonrasında, plastik cerrahi doktorumuz Op.Dr.Alper Bayraktar size bir reçete verecektir. Bu reçetedeki ilaçları düzenli ve söylendiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlaç kullanım saatlerini geçirmemeniz gerekmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Gidebilirsiniz ?

Burun estetiği ameliyatınızdan sonra 5. Gün işe gidebilirsiniz. Ameliyatınızdan yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk 7 gün burnunuzun üstünde bir alçı olacaktır. Biraz morluklarınız olabilir. Morluk ve alçıdan rahatsız olmazsanız, etrafınızı umursamazsanız işe 5.gün gidebilirsiniz. Her şeyin bitmesine önem verenler, 10 gün istirahat etmektedirler.

Burun Ameliyatlarında Alçı Ne Zaman Alınır?

7. Gün alçınız alındıktan sonra burnunuza flaster-bant konur. Doktorunuz ameliyatınızın 10.gününde flasteri alacaktır.

Burun Ameliyatı Kontrol Günleri Ne Zaman ve Ne Sıklıkta?

Doktorumuz tampon alımı, kontrolleriniz, alçı alımınız ve flaster alımınız gibi kontrol günlerini size her kontrolünüzde belirtecektir. Kontrolünüzde bir sonraki kontrol gününüzü söyleyecektir. Kontrol günleri önceden belli bir ezber değildir. Her kişinin ameliyatına göre değişmektedir. Doktorumuz sizi yönlendirecektir.

Burnunuzu ilk gördüğünüzde sadece kendiniz önce bakıp ne hissettiğiniz önemlidir. Bazı kişiler kendileri çok beğenmelerine rağmen yanındaki kişilerin görüşünden çok etkilenmektedirler. Önemli olan hiçbir etki altında kalmadan ne hissettiğinizdir.

Bursa Dışından ameliyata gelenler

Türkiye'de Bursa dışından gelecek kişilerin 1 gün hastane de kalacaklardır. Ameliyattan sonra 7.gün mutlaka alçı alımının cerrahları tarafından yapılacağını unutmamaları gerekmektedir. 1ci ve 7.ci gün arasında Bursa dışında olup olamayacağınıza doktorunuz karar verecektir. Yurtdışından ameliyat olmak için gelenlerin en az 7 gün Bursa'da kalmaları gerekmektedir. Maddi ve manevi imkanlarınız uygunsa 1 hafta kalmanız tercihimizdir.

Burun estetiği yaş sınırı var mıdır ?
Burun estetiği üst yaş sınırı yoktur. Estetik burun ameliyatı için önerilen en erken yaş, burun büyümesinin % 90'ının tamamlandığı 16 - 17 yaşlarıdır. Daha önce geçirdiğiniz herhangi  burun ameliyatı veya başka ameliyat olup olmadığı, kullandığınız ilaçlar ve sigara içimi konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Unutmamanız geren  diğer faktör de; rinoplasti ameliyatı burnunuza yeni şekil verebilir ama hayatınıza yön vereme

Burun Ameliyatı Sonrası burnunuzun yeni Şekli :

Burun ameliyatı sonrasında burnunuzun yeni şekil alması 6 ay ile 12 ayı bulabilir.

Daha fazla bilgi edinin: Burun estetiği sonrası

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları; estetik ameliyat ücretleri dünyanın her yerinde hemen hemen aynı kriterler ile farklılıklar gösterir.

Bu kriterlerden en önemlisi de; ameliyatınızı gerçekleştirecek cerrahın kendisine ve yaptığı operasyon sonuçlarına olan güvenidir.

Daha fazla bilgi edinin: Burun estetiği Fiyatları

Modern burun estetiği

modern burun estetiğiGünümüzde modern estetik anlayışla artık ameliyat planlaması yaparken hastalarımızın yaşını, cinsiyetini, mesleğini hatta karakterini göz önüne alarak planlama yapıyoruz.  

Modern burun estetiği aynı zamanda tasarladığınız buruna ulaşmak ve ameliyat sonrası hastanın sıkıntılarını minimal düzeye indirecek, işe dönüş sürecini kısaltacak modern ameliyat teknikleri ile mümkündür.

Modern burun estetiği Ameliyatında kullandığımız teknikler kişiye özel ve burun dokusunu minimal düzeyde travmatize edecek sistemetik ve kendi içinde bir algoritması olan , bir heykeltraş gibi çok ince çalışılarak, koruyucu ve dokuyu zayıflatmadan ,mümkünse kemik yapısını kırmadan törpüleyerek düzeltilmesini sağlayan cerrahi işlemlerdir.

Böylece uzun vadede sıkıntı yaratmayan herzaman sağlıklı bir şekilde kullanabildiğiniz, yüzünüzle estetik uyumluluk gösteren, sağlıklı bir burun yapısı oluşturulur.

Kırma yöntemini günümüzde çok az kullanmaktayız ( çok eğri ve asimetrik burunlar dışında).

Modern yöntemler sayesinde ( laser yardımlı ve power burr yardımlı yöntemler) daha az travma uygulanmaktadır.

Böylece estetik beklentiler daha yüksek oranda karşılanabilmektedir.

Hastalarımız 1 hafta içerisinde işlerine dönebilmekte, ameliyat sonrasını ağrısız, şişlik morluk gibi sıkıntıları uzamadan, burundan nefes alarak daha rahat bir şekilde atlatabilmektedirler.

Daha fazla bilgi edinin: Modern burun estetiği

Burun estetiği ameliyatı riskleri ve burun kanaması

 

Burun estetik cerrahisinde en önemli risklerden biri olan kanama riski bazen ciddi olabilir.

Özellikle burun tıkanıklığını gidermek için burun içerisinde estetik dışı işlemler de yapılacaksa ki gerekli ise mutlaka yapılmalıdır, istenmeyen kanama olması ihtimali artar.

Ameliyattan sonra burun içinde sineşi denilen yapışıklıklar gelişebilir ve bunlar nefes almanızı ameliyat öncesine göre daha zor hale getirebilir. Bunun tedavisi genellikle kolaydır ancak ikinci bir cerrahi müdahale gerekebilir. Bu durumda, kusurları (düzeltmek için denemek için yeniden çalışabilir ikincil rinoplasti).

Çok nadir olarak burnun ortasını oluşturan “septum” denilen yapıda delik oluşabilir. Bu genellikle bir sorun oluşturmaz ama nadiren nefes alırken ses çıkmasına sebep olabilir. Tedavisi zordur ve yeniden ameliyat olmak gerekir.

Diğer riskler estetik düzensizlik, asimetri, yetersiz biçimidir.

Daha fazla bilgi edinin: Burun Estetiği Ameliyatı Riskleri ve Burun Kanaması

Burun Estetiği Sonucu Yeni Görünümünüz

Burun estetiği ameliyatından sonra geçen her gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Ancak iyileşme yavaş ilerleyen bir süreçtir. Estetik burun ameliyatının kalıcı sonucu belki bir yıl veya daha uzun bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Özellikle burun ucunda olmak üzere, çok az bazı şişlikler belki aylar boyunca devam edecektir. İlk önceleri aileniz veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bazı reaksiyonlar alabilirsiniz. Burnunuzda bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Veya özellikle ailevi veya etnik bir özellik olarak gördükleri bir şeyi değiştirdiyseniz, biraz gücenmiş olabilirler. Şayet bu olursa ilk anda niçin burun ameliyatı olmaya karar verdiğinizi hatırlamayı deneyiniz. Şayet hedefinize ulaştıysanız,ameliyatınız da başarıya ulaşmıştır.

Burun Estetiği – Rinoplasti

Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları ve Maliyetleri

Burun estetiği ameliyat fiyatları kullanılan tekniğe ve sizin ihtiyacınız olan şekle göre değişkenlik göstermektedir. Burun ameliyat fiyatları için gerçekleşmiş olan minimum ve maksimum fiyatlar göz önüne alınarak birfiyat aralığı verilebilir. Burun estetiği fiyat aralıklarımızı öğrenmek için tiklayiniz.

Burun estetiği VIP

Güzellikleriyle göz kamaştıran ünlülerimizin bir çoğunun burun estetiği yaptırdığını biliyor muydunuz? Burnu estetikli ünlülerden bazıları Ebru Gündeş, Petek Dinçöz, Hadise, Sıla, Beren Saat gibi yüzü güzel oyuncuların yer aldığı dizilerin artması ve magazin programları insanların soluğu estetik cerrahlarda almasına neden oluyor.

Her insanın bilinçaltında beğenilmek duygusu vardır. Kişi için beğenilmek çok önemli bir kavramdır. Ve ünlü sanatçılar göz önünde bulunan, en çok beğenilen , günlerce konuşulan kişiler olduğu için insanlar kendilerini hayran olduğu ünlülere benzetmeye çalışırlar.

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi çerçevesinde estetik ameliyat fiyatlarını internet sayfamız üzerinden paylaşamıyoruz Fiyat bilgisi almak için lütfen bu linke tıklayınız. Bilgi edinme formunu veya iletişim menüsündeki formu doldurarak yada 0224 233 57 00 - 58 00 telefonlardan bizi arayarak ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

RİNOPLASTİ

Bu broşürün amacı, burun estetiği hakkında sizin ameliyatla ilgili bilgi sahibi olmanızdır. Plastik cerrahi ameliyatı olmayı düşündüğünüzde, cerrahınıza, ihtiyacınız olan ek bilgileri soracağınız için, mutlaka rahat ve ameliyatla ilgili ön bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Burun estetiği facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

Aslıhan Says
+6 # Burun EstetiğiAslıhan Says 2014-12-20 19:47
Hocam merhabalar. Benim burunda et ve kemik eğriliği var. Ameliyat olmam gerekiyor. Estetik açıdan da burnumu beğenmiyorum . Ortalama burun estetiği fiyatlarınız nedir ? Ne kadar maliyeti vardır bu ameliyatın ?
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh

BURUN ESTETİĞİ MERKEZİ & AESTHETİCS & 0224 233 57 00

ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

02 Mart 2014
ERKEKLERDE BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Ülkemizde erkekler de kadınlar kadar çok burun estetiği uygulamalarından yararlanmaktadır. Türkiye'de burun estetiği yaptıran hastalara baktığımızda erkek kadın oranı neredeyse eşit olarak karşımıza çıkıyor. Erkek veya bayan, 18 yaşını geçmiş...

Ameliyatsız Burun Estetiği

03 Mart 2014
Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, burna özel olarak hazırlanmış dolgu materyalleri ve botoks materyali ile burnun yeniden şekillendirilmesidir. Ameliyatsız burun estetiği denilince aklınıza hiç ameliyat olmadan burnunuzun şeklinin tamamen şeklinin değiştirilmesi gelmesin.

Tamponsuz Modern Burun Estetiği

05 Mart 2014
Tamponsuz Modern Burun Estetiği

tamponsuz burun ameliyatları (tamponsuz-burun-estetigi.html)na bırakıyor. Estetik veya fonksiyonel tüm burun ameliyatları artık, hastaların korkulu rüyası haline gelen "burun tamponları" kullanılmadan da yapılabiliyor..

Doğal Burun Estetiği

06 Mart 2014
Doğal Burun Estetiği

Doğal burun estetiği ile, yüzünüzün ve mimiklerinizin doğal kalmasını sağlıyoruz.Doğal burun estetiğinde amaç yüzünüze en uygun burunu yapmaktır. Her kez burun estetiği olduktan sonra doğal olarak kalması ve öyle görünmesini...

İple Burun Estetiği

11 Mart 2014
İple Burun Estetiği

Estetik Cerrahi de son yıllarda gelişme göstere tekniklerin başında herhalde iple askı tekniği gelmekte birçok ameliyatta artık iple asma tekniği kullanılabiliyor. Göğüs estetiklerin de burun estetiğin de kepçe kulak yanak...

Mentoplasti (Çene Ucu Düzeltilmesi )

14 Mart 2014
 Mentoplasti (Çene Ucu Düzeltilmesi )

Rinoplasti (rinoplasti.html)(Burun estetiği (burun-estetigi.html)) operasyonu artık oldukça iyi bilinen ve ilgilenenlerin korkmadan yaptırdıkları bir operasyon haline geldi. Pek çok hastada aynı zamanda solunum problemleri de olduğu için aynı işlem...

Burun Şeklinin Düzeltilmesi

18 Aralık 2014
Burun Şeklinin Düzeltilmesi

Burun şekil bozuklukları burun kemiğini ve kıkırdaklarını içine alır. Dolayısıyla burnun görünen kusuruna müdahale edilmesi burun şeklinin düzeltilmesine yeterli olamaz, burun estetiği bütünüyle ele alınmalıdır.

Burun Eti Büyümesi ve Tedavisi

28 Aralık 2014
Burun Eti Büyümesi ve Tedavisi

Burun eti büyümeleri (burun-eti-buyumesi.html)nde gerekli ilaç tedavilerine rağmen iyileşmenin sağlanamadığı vakalarda mutlaka cerrahi tedaviye başvurulmalıdır.

«
»

Akreditasyonlar

 • Estetik Plastik Cerrahi Dernegi
 • Rekonstrüktif Mikrocerrahi Dernegi (Turkey)
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dernegi
 • TTB - Türk Tabipleri Birligi (Turkey)
 • 1
 • 2

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa WebTasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.